ГК "Плай" ГК "Плай" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play"

ГК "Плай"
Львівська обл.
Сколівський район
с. Плав'є;
тел.: +38 (03251) 3-52-71
Vkarpatah@ukr.net
Служба довідки
Тел: +38 (03251) 35-162
Бухгалтерія
Тел/факс:
+38 (03251) 35-161,
+38 (03251) 35-270
СПА-Центр «Шафран»
Тел/факс:
 +38 (03251) 35-163
Готель «Плай»
Тел/факс:
+38 (03251) 35-164
Готель
 «Плай» біля шосе
Тел/факс:
+38 (03251) 35-271
Координати:
48 ° 54'6''N, 23 ° 17'43''E

Погода в Украине

Наш опрос

Як часто ви на Плаю
Всего ответов: 320

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0



Сучасна спортивна техніка


Плай гірськолижний

Сучасна спортивна техніка

Загальні тенденції.
автор Грег Гуршман

Сучасна спортивна техніка була і залишається предметом, викликають різночитання і суперечності. Я вирішив внести ясність у це питання шляхом ретельного розгляду і аналізу техніки кращих на даний момент в світі спортсменів. Незважаючи на те, що австрійці йдуть першими в загальному командному заліку, можна виділити і групу спортсменів з інших країн, які по праву можуть вважатися лідерами в розвитку і використанні сучасної техніки гіганта і слалому. Тому я б не сказав, що існує лише "Австрійська Техніка", яка повинна копіюватися усіма іншими спортсменами в світі. На мій погляд, має сенс говорити про Сучасної Міжнародної Техніці.

Всі провідні спортсмени демонструють дуже близькі тенденції в своїй техніці гіганта і слалому. Ці загальні тенденції сучасної техніки виходять далеко за межі індивідуального стилю катання або анатомічної будови спортсмена. Вони універсальні і можуть бути використані як юніорами, так і членами національних збірних. Висока майстерність та ефективність виконання наведених нижче елементів техніки і біомеханіка всього прoцесса в цілому явно виділяють групу лідерів на Кубку Світу.


Загальні Тенденції Сучасної Техніки
1. Паралельне ведення лиж
Дідьє Куше, Швейцарія, на трасі супергіганта в Гарміш-Партенкірхені (Німеччина)
Didier Cuche
Повороти на паралельних лижах застосовуються як в слаломі, так і в гіганті. Практично відсутній помітне сходження або розбіжність лиж (коньковая розніжка) у всіх стадіях повороту протягом усього спуску по трасі або у вільному катанні. Досягти цього з певним рівнем стабільності вельми непросто. Протягом повороту будь-якого типу ноги рухаються в протилежних напрямках - зовнішня повертає всередину, у той час як внутрішня обертається назовні (щодо осі симетрії тіла). Тому утримування та ведення лиж паралельно - це технічний навик, який вимагає відпрацювання. Лижі ведуться паралельно навіть в поворотах, що вимагають невеликого обертання лиж при вході в поворот. Незважаючи на те, що Сучасна Техніка спрямована на перехід з однієї чисто вирізаної дуги в іншу, незначне обертання плоских лиж у початковій стадії повороту часом необхідно на крутих ділянках траси в круглих закінчених поворотах. Всі провідні спортсмени чудово володіють не тільки різаними дугами, а й обертанням плоских паралельно поставлених лиж. Швидкісні переваги паралельного ведення лиж очевидні. Воно дозволяє надавати більше тиску на внутрішню лижу в другій половині повороту, що допомагає уникнути надмірного врізання ("замикання") канта зовнішньої лижі. Таким чином, обидві лижі завантажені і залучені в різання плавних більш швидких дуг. Якби лижі знаходилися в положенні конькової розніжку, завантаження внутрішньої лижі привела б до прослизання зовнішньої лижі або просто до завалювання всередину повороту. Іншими словами, непаралельність йде внутрішня лижа не може ефективно брати участь в процесі різання дуги повороту.
2. Паралельні ноги і коліна
Бенджамін Райх, Австрія, на трасі слалому-гіганта в Ліз Арк (Франція)
Benjamin Raich
Кут закантовки створюється, в основному, заклоном тіла з випрямленою зовнішньої ногою. Ангуляция коліна практично відсутній в гіганті і зведена до мінімyму в слаломі. Витягнута ("пряма") зовнішня нога створює більш біомеханічно сильне положення, яке дозволяє витримувати величезні сили, що виникають в сучасних поворотах. Це положення змушує Костева структуру тіла нести основне навантаження замість суглобів і м'язів, що значною мірою знижує травматизм (зокрема, травми колінного суглоба). Провідні спортсмени, в середньому, отримують набагато менше травм в порівнянні зі спортсменами нижчого рівня. Заклон з паралельними ногами дозволяє центру мас спортсмена просуватися за більш коротким прямому шляху при проходженні траси. Комбінація паралельних ніг (колін) і паралельного ведення лиж дає можливість різати обeім лиж. Все це призводить до значного збільшення швидкості.
3. Завантаження внутрішньої лижі
Мартіна Ертль, Німеччина, на трасі спецслалому в Арі (Швеція)
Martina Ertl
Провідні спортсмени, в середньому, підтримують співвідношення тиску на зовнішній лижі до тиску на внутрішній 80:20 в гіганті і 70:30 в слаломі в початковій стадії повороту. Далі це співвідношення змінюється в процесі повороту. Зазвичай поворот починається над лінією падіння схилу з майже 90-відсоткового тиску на зовнішній лижі. У міру входу в лінію падіння схилу внутрішня лижа починає нести більшу навантаження, не тільки допомагаючи підтримці бокового рівноваги, а й активно беручи участь у різанні дуги повороту. Цілком нормальним вважається співвідношення 60:40 в завершальній стадії повороту. У виняткових випадках співвідношення може підтримуватися в районі 50:50 протягом усього повороту. Це часто помилково приймають за особливість сучасної техніки. Насправді, це лише окремий випадок, який використовується на прямих пологих ділянках траси. Завантаження внутрішньої лижі ефективна і створює швидкісні переваги лише при паралельному веденні лиж протягом усього повороту.
4. Шкарпетки лиж на одному рівні
Крістіан Фурусет, Норвегія, на трасі спецслалому в Мадонна ді Кампільо (Італія)
Christian Furuseth
Не дивлячись на те, що лижі ведуться широко як в слаломі, так і в гіганті, розніжка в поздовжньому плані зменшилася. Положення лиж зі шкарпетками практично на одному рівні (особливо в першій половині повороту) допомагає паралельного ведення та раннього різанню дуги. Поздовжня розніжка створює непотрібне контрвращеніе і може викликати передчасну завантаження внутрішньої лижі. Це, в свою чергу, зачіпає бічне рівновагу і впливає на різання дуги обома лижами. Мінімальна поздовжня розніжка підтримує корпус і ноги в одному плані на прoтяженіі перших трьох чвертей повороту. Це найприродніший і біомеханічно сильне становище, нагадує стійку швидкісного спуску - найбільш ефективне становище в гірських лижах.
5. Перетин-під і-над відбуваються одночасно.
Обидва типи перетинають рухів використовуються в сучасній техніці. Перетин-над (центр мас проходить над лижами) переважає в закінчених поворотах гіганта на крутих ділянках траси. Перетин-під (лижі проходять під корпусом) вступає в гру в більш пологих поворотах гіганта на плоских ділянках. Перетин-під широко використовується в сучасному слаломі. Воно зазвичай присутній в комбінації з розвантаженням вниз. Незалежно від виду перетину в сучасних поворотах гіганта і слалому використовується вся лижа. Поворот зазвичай закінчується з тиском на п'яті і починається з тиском на передній частині лижі. Обидва види перетинають рухів не тільки поміщають лижі на іншу сторону від тіла для наступного повороту, а й сприяють перецентровке (переміщенню тиску з п'яти на передню частину лижі). Насправді перетин-над і-під відбуваються синхронно, забезпечуючи одночасне переміщення центру мас вперед і в горизонтальному плані. Комбінація лиж, ріжучих з носка на п'яту, і швидких своєчасних перетинань-над і-під в новий поворот забезпечує ранню закантовку.
6. Розвантаження вниз
Маріо Матт, Австрія, на трасі слалому в Йонгпіонге (Південна Корея)
Mario Matt
Розвантаження вниз використовується в слаломі і гіганті як метод розвантаження лиж, що дозволяє їм проходити під тілом для переходу в новий поворот. Це створює так званий "віртуальний бугор" між поворотами. Спортсмен як би підтягує під себе ноги таким же чином, як якщо б він переїжджав через бугор в стадії переходу з повороту в поворот і випрямляє їх в поворот так, як ніби це западина між горбами. Комбінація розвантаження вниз і перетинає-під руху ефективна в пологих поворотах на схилі середньої крутизни. Це забезпечує ранню закантовку і різання дуги обома лижами, що, в свою чергу, значно підвищує швидкість проходження середніх по складності ділянок.
7. Рання закантовка
Фрітц Штрабль, Австрія, на трасі супергіганта в Сент-Антоні (Швейцарія)
Fritz Strobl
Сучасні повороти гіганта і слалому є не досконалі дуги кола, а скоріше напомінaют за формою розгонисту кому. Основна зміна напряму в повороті відбувається над лінією падіння схилу. Тому й різання дуги теж повинно починатися до лінії падіння схилу. Це дозволяє спортсменам прискорюватися на виході з лінії падіння, виконуючи 70% повороту до фактичного проходження воріт. Щоб усе це дійсно відбувалося, лижа повинна бути закантована в самій початковій стадії повороту. Добре синхронізовані перетинають руху в комбінації з випрямленням і заклоном поміщають тіло усередину повороту, перш ніж створюється значний тиск на зовнішній лижі. Часом результатом цього може бути початок повороту на внутрішній лижі. Це поширена технічна помилка, часто неправильно трактуються як елемент сучасної техніки. Дуже тонка грань розділяє ранню закантовку і "завалювання всередину" у початковій стадії повороту. Проте, провідні спортсмени майже завжди це тонко відчувають і йдуть саме "на грані".
8. Тиск в лінії падіння схилу
Яніца Костеліч, Хорватія, на трасі слалому-гіганта в Маріборі (Словенія)
Janica Kostelic
Для підтримки швидкості і, тим більше, для прискорення при виході з повороту лижі повинні бути завантажені над лінією падіння схилу або, принаймні, при вході в неї. Це вліяeт більшою мірою на повороти гіганта, а й у слаломі може давати виграш у часі. Провідні спортсмени "відпускають лижі", виходячи з лінії падіння схилу. Таким чином, тиск на лижі в цій стадії повороту мінімально. Це дуже суттєво, тому що напрямки дії сил (тяжіння і відцентровою) практично збігаються за вихід з лінії падіння схилу. Більша результуюча сила в свою чергу створює більшу силу реакції схилу, яка сповільнює рух лиж. Комбінація перетинає руху, ранньої закантовки і тиску в лінії падіння схилу з ранньої розвантаженням ("відпуском") використовуються для створення прискорення в поворотах слалому і гіганта.


Аналізуючи техніку спортсменів-гірськолижників, важливо розділяти елементи індивідуального стилю їзди або технічної недостатності та загальні тенденції Сучасної Техніки. Грамотний підхід до вивчення техніки провідних спортсменів дає дуже об'єктивні результати, оскільки лідери, як правило, демонструють кращу техніку, яка не залежить від стилю або необхідності створити певне візуальне враження (як, наприклад, у змаганнях з фрістайлу та інших видах спорту). Коли конкретна техніка забезпечує кращий час, вона беззастережно приймається і використовується іншими спортсменами. Існує маса технічних прогресій і вправ, які використовуються провідними спортсменами на тренуваннях по відточуванню техніки як на трасі, так і у вільному катанні. Вісім вищенаведених елементів, характерних для сучасної техніки, тісно взаємопов'язані. Більшість з них може бути ефективно використано, якщо інші елементи присутні в технічному арсеналі спортсмена. Тільки комбінація всіх восьми елементів, виконана в соответсвующей послідовності, створює атлетичний, динамічну, потужну і в той же час граціозну Сучасну Техніку.

Поиск

Календарь

«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архив записей

Рекомендуємо

Продається!
Земельна ділянка
47 соток




погода Плай ][ ГК Плай ][ отдых Плай ][ курорт Плайя ][ лыжи Плай ][ зимой Плай ][ горнолыжный Плай ][ комплекс Плай ][ Веб камера Плай ][ Подъемники Плай ][ Плай во Львове ] человек Плай ] фото и видео Плай ] трассы Плай ] выдержки Плай ] трансфер Плай ] сноуборд Плай [ ресторан Плай [ Как доехать Плай [ отеле Плай [ парковка Плай [ стоимость Плай [ цены Плай

Погода в Украине