ГК "Плай" ГК "Плай" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play"

ГК "Плай"
Львівська обл.
Сколівський район
с. Плав'є;
тел.: +38 (03251) 3-52-71
Vkarpatah@ukr.net
Служба довідки
Тел: +38 (03251) 35-162
Бухгалтерія
Тел/факс:
+38 (03251) 35-161,
+38 (03251) 35-270
СПА-Центр «Шафран»
Тел/факс:
 +38 (03251) 35-163
Готель «Плай»
Тел/факс:
+38 (03251) 35-164
Готель
 «Плай» біля шосе
Тел/факс:
+38 (03251) 35-271
Координати:
48 ° 54'6''N, 23 ° 17'43''E

Погода в Украине

Наш опрос

Де краще?
Всего ответов: 579

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0Ski Resort "Play"


Ski Resort "Play"
Playa: Lista e shtigje të skive të kompleksitetit të tyre dhe gjatësi

Shtigje dhe përshkrimin e tyre - 6 linja kryesore, gjatësi 1200 m, lartësi 260 m ndryshim
  - Gjurmët Arsimore, gjatësi 350 m
  -, Fëmijë gjurmët gjatësi 350 m

Llojet e heq - 2 chairlifts quad Doppelmayer - 1000 metra secila
  - Multi-heqë - 350 m
  - Baby-heqë -350 m

Time: 9:00-17:00
Radhë në heq deri në 5 minuta.

Kostoja e heq - 20. UAH / 1 për të hequr të heqë karrige
- 250 USD. për biletë për ditë

Kostoja e ski me qira / 80grn snowboard për 1 ditë / 1 dite 80grn
Jo ski natën.

Playa: hotel, hotele, cottages, SEKTORIT PRIVAT
Nivelin e çmimeve, kostoja e jetesës në s.Plav 'është nga 500 USD / natën për luksoze dhomë dyshe.

Hotele s.Plav 'është Verkhovyna (nga 500hrn), Play (nga 600 hryvnas), Play (nga 400grn), të gjitha hotelet.

Të vendosen rreth s.Plav 'është
Bilasovytsya 1 Bubnyshche 1 Syn'ovydne Epërme 1, Upper pelte 3, Upper Stynava 1 Volovets 7 Volosyanka 7 kulla 2, Hankovytsya 1, rreshti-3, Guklyvy 4 Zhdenievo 7 Izky 2, 2 Korostiv 1 Syn'ovydne Ulët, Ulët Gate 1, Ulët Rozhanka 3 Oryavchyk 12 Pashkivtsi 1 Pylypets 12 Podobovets 7 Pidpolozzya 1 Glade 29, Rykov 1 Skole 6 Skotarskoe 1 Slavske 44, i errët 1 Yakivske 1

Playa:, restorant tonë kafe, restorante
restorant ynë, kafene, restorante (çmimet) kostoja mesatare e ushqimeve themelore - 35 USD.
Ngrënie në mal është një përzgjedhje e vogël e kafenetë dhe bistros rreth një të kthehet në vendpushimin e skive.
Bistro Polonyna dhe restorant Verkhovyna në stacionin ashensor fund.
Të gjitha produktet e proyvodstva tona dhe u dërguan në kompleksin e vendosur në afërsi të perimeve Fermi, fruta, produkte qumështi (, dhi dele dhe djathë lope për qumësht), jam, kërpudha, etj

Playa: ME QIRA DHE SHËRBIME

E. Kirurgjisë
pajisjeve me qira skive është një pajisje me qira.
Ski Shkolla / snowboarding mësimet e shkollës me një instruktor - nga 70 UAH në orë.
Disponueshmëria e komunikimit Kyivstar, MTS, Jeta.
Stacione Lukoil në fshat. Kozova (8 km).
Outdoor Parking parking me roje.

REKREACIONI NE s.Plav 'është një (Playa)
argëtuese e mbrëmjes - Sauna
- Billiards
- Masazh
- Restorante

Shtesë-bora vare Entertainment
- Kuajve

Festival Extreme Nr

Për fëmijët - vare
- Baby-ashensor
- Shërbimet Instructor
- Snoutyubinh
- Playground

Getting to s.Plav 'është një (Playa)
Tren, rrugë me autobus, fluturimet Train

Kompleks ndodhet 200 m nga autostrada x-Kiev-Pres në afërsi të fshatit. Plavia. Për të shkuar me tren në art. Skole apo artit. Volovets, pastaj të marrë një anije për ski "Play" turistik.

drejtime Driving Kyiv - Oryavchyk, Kharkiv - Oryavchyk, Donetsk - Oryavchyk, Simferopol - Oryavchyk, Odessa - Oryavchyk

Playa Ski Resort
rajon Lviv. fshat Skole rrethit. Plavia, ext:. +38 (03251) 3-52-71
Koordinatat: 48 54'6''N °, 23 ° 17'43''EDescription: Ski Kompleksi "Play" që nga viti 2007. Dhe çdo vit është gradualisht duke arritur përfundimin dhe po zhvillon një seri të plotë të gjatë gjithë vitit rekreative. Tani ajo ka rreth 6 shkon ndryshme ski - nga i butë në ekstrem. Në përgjithësi, "Play" është i ndryshëm nga vendpushimet e tjera në infrastrukturë rajon të integruar dhe pajisje moderne. Përveç kësaj, paralel këtu dhe ndërtuar një kompleks të madh muze. Ato janë planifikuar për të drejtuar spa dhe sportive shtëpie.

Vlerësimi ynë: Rruga e gjatë e niveleve të ndryshme të kompleksitetit, qasje të përshtatshëm, modern karrige kuadrat ashensor, infrastrukturë të zhvilluar, shpatet i pastër, sistemi modern të dëborë artificiale dhe ratrak mjaft moderne - të gjitha pluset e madhe e turistik të reja.

Çfarë ka të re këtë sezon: Ajo është e planifikuar për të hapur një restorant i ri "dhe për" stacionin e fund ashensor, është një qendër biznesi dhe salla e konferencave, u hap një muzeum kompleks që përfshin një muze rajonale, që vepron farkë, endje seminar, brynzarnyu, zdrukthtari, erës dhe e ujit mullinjtë. Përveç kësaj, të blera topat reja dhe të tjera ratraka për shpatet dëborë artificiale.

Resort Ski: Playa
Ski Kompleksi ndodhet pranë Playa autostradës Kiev-Pres, në afërsi të fshatit të Plavës është. Në 2011, të punësuar dy ashensor 4-karrige dhe litar tërheqje Dopelmayer për fillestar deri në mes të malit gjatësi ski rreth 1 km, shumë opsione prejardhje, është e rrethuar dhe bebilift madanchyk patinazh për fëmijë, në pikën e sipërme të 1060 m, në fund -. 792 borë artificiale, pamje panoramike në shtëpizë malore, me një supë me kërpudha shijshme, një rritje të çmimeve në një ashensor prej 10 USD deri 20 USD një karrige, një abonim të përditshme për kolltuk 250 USD Harta e shpatet e skive -. Playa >>>>>>>Luajnë në varg malor Karpate

Varg jonë e re mal "Play" (Karpatet) në rrethin e fshatit Plavia Skole, Lviv Rajoni është duke u përgatitur për të filluar punën së shpejti.
It's - Bukovel pak - raportuar 25 Nën Kryetar i Shtetit Lviv Rajonale e Turizmit tik-tak Administratës Adrian
Sipas tij, maleve Playa (Karpatet) me teknologji moderne.

"Sa më shpejt që temperaturat rënie, do të jetë e ngricat e parë, ata do të përdorin topat dëborë, dhe komplekse Playa është e gatshme për të marrë skiatorë" - tha tik-tak.

Shefi i Administratës rajonale Lviv Shteti i Turizmit tha se përveç të shërbimit për ski, vendpushimin e skive në "Play" parashikuar shumë atraksione për turistët. Në veçanti, në këmbët e malit pranë kishës vjetër prej druri të krijuar një rajon muze Karpateve dhe Nënshtetësisë, ku trillojnë, punëtori i një endësi, këtu do të bëjë djathë Karpate e vërtetë.

Mite gjithashtu informoi se inspektimi Hoshorhimpromnadzora në rajon Lviv verifikon gatishmërinë për të punuar në heq dimër në Lviv.

"Rezultate shumë më mirë se vitin e kaluar më shumë se gati Por ende, të dhënat në dispozicion për të korrigjuar gabimet në heq Flint Hill..", - Tha ai.

Vini re se në të ardhmen e afërt të paraqiten në rajon Lviv në një klinikë lëndime mal. Kjo është një nevojë urgjente në rajon, si në vendpushimet e skive në Ukrainën Perëndimore çdo vit të plagosur 10 mijë turistë.

Në përgjithësi, një pushim dimëror në malet karpate si gjithmonë popullor.
Play Ski Kompleksi
Hi all! Unë dua të ndarë përvojat me të dashuruar të pushimit aktiv dhe të flasin për ski komplekse "Play". E vendosur në këtë fushë të ndërlikuar Skole, rajon Lviv, në afërsi të fshatit Plavia në këmbët e kodrave Luaj, në një lartësi prej 600 metra mbi nivelin e detit. Turistik është relativisht i ri, siç është që nga viti 2007.

Turistik është i vogël, me qëllim mundshme për banorët e zonave të afërta - Lviv, Uzhgorod. Por të vijnë këtu nga rajone të tjera të Ukrainës, dhe madje edhe nga vendet e tjera, të tilla si Rusia.

Shkuarja atje

Nëse do me makinë, ju duhet të mbani prirje drejt Oryavchyk (kompleks ndodhet pranë autostradës Kiev-Pres), atëherë mënyra më e shtrihet Plavia fshat. Kompleks është parkimi i përshtatshëm për të akomoduar të trafikut.
Nëse ju udhëtoni me tren, stacioni atëherë doyihavshy apo stacionet Volovets Skole, për të marrë taksi dhe shkoj në ski "Play" komplekse.

Shtigje

Me pak fjalë, Playa - një vend i madh për të qëndruar! Play për mua - është se descents e parë, ku kam parë filloi në ski. Për fillestar mund të them se ky është një vend i madh për të studiuar, sepse rrugë relativisht të rrafshët.

Sot ka rreth gjashtë ski shkon - nga i butë në ekstrem.

Heq, me kosto

Ka dy ashensorët 4-karrige Doppelmayer lokale, gjatësi 1000 m dhe një litar (pjatë), gjatësia 350 m. Ne kemi 4 ashensorë lokale nuk do të papritur dikush, por një herë Luaj është zgjidhja e parë në Ukrainë, ku vendosur e tyre:).

Tani për çmimin. Kjo nuk ka rëndësi se sa ju katayeshsya, 5 ose 25 ashensorët, çmimi i qëndrueshëm: 8 USD - një ashensor prej 15 USD - heqë karrige në një kohë. Shtrenjtë, natyrisht, vjen nga. Por vitin e kaluar, në fund të sezonit, ju mund të blini bileta kushton pakufizuar ditë 200 UAH. Si do të këtë sezon nuk e di ende, por në qoftë se do të kthehet për të bërë kalon. Ajo do të jetë i përshtatshëm.

Përveç heq të shtrenjtë në këtë turistik është një tjetër negativ - rreshta të gjatë. Për pajisjet në teatro nganjëherë duhet të qëndrojnë 1-2 orë, në para të gatshme - nga gjysmë ore në orë e gjysmë. Ashensorë edhe jo gjithmonë të përballen me fluksin e njerëzve. Sidomos këto efekte janë të përforcohet në fundjavë.

turistik Lajme të Playa

Pavarësisht nga disa mangësi, të zhvillimit turistik dhe të ndërtimit. Ky sezon, menaxhimin e ka blerë topat shtesë dëborë dhe ratraka për të ruajtur të gjitha shtigjet në gjendje të mirë.

plan që vitin e ardhshëm për të përfunduar ndërtimin e një sport të madh dhe qendër argëtuese. Nuk duhet të jetë një hotel me pishinë të madhe shtëpie.

Argëtim

Në kohën e lirë patinazh, ju mund të diversifikuar pushimet tuaja duke vizituar kishën e vjetër prej druri, e ndërtuar në vitin 1888. Gjithashtu u hap një kompleks muze, e cila nuk është vetëm një muze, por edhe një dyqan weaver, trillojnë aktive, mobilieri, ujit dhe erës.

Në 47 km larg është spikes famshëm ujëvarë. Megjithatë, zayihavshy ujëvarë, është vetëm rreth 3 km në vendpushimet e skive dhe Pylypets Podobovets, të cilat gjithashtu mund të vizitoni, për shumëllojshmëri.

Strehim, çmimet e

Fshati ka disa hotele Plavia, ju gjithashtu mund të qëndrojnë në qytete të vegjël të tilla si Volosyanka, Volovets, Bilasovytsya etj

Më të lehtë, natyrisht, të tjerët jetojnë në një hotel. Por çmimet këtu, pavarësisht nga të rehatshme, edhe e ka "pickim". Po, norma dhomë për një natë në një hotel Verkhovyna - 500 USD, dhe në Playa Hotel - 400 USD. Ndërsa, sipas mendimit tim, të ishte mirë që të vendosen në afërsi të kostos më të ulët dhe me kushtet e qytetërimit. Këtu në mbrëmje, pas makinës, ju mund të luajnë bilardo, shko në sauna dhe masazh, dhe darkë të shijshme në një restorant.

Unë shpresoj që ju jeni të interesuar në historinë e tij, dhe ju doni të pushojnë në këtë vend të bukur. Gëzuar festat!


Поиск

Календарь

«  Май 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архив записей

Рекомендуємо

Продається!
Земельна ділянка
47 соток
погода Плай ][ ГК Плай ][ отдых Плай ][ курорт Плайя ][ лыжи Плай ][ зимой Плай ][ горнолыжный Плай ][ комплекс Плай ][ Веб камера Плай ][ Подъемники Плай ][ Плай во Львове ] человек Плай ] фото и видео Плай ] трассы Плай ] выдержки Плай ] трансфер Плай ] сноуборд Плай [ ресторан Плай [ Как доехать Плай [ отеле Плай [ парковка Плай [ стоимость Плай [ цены Плай

Погода в Украине