ГК "Плай" ГК "Плай" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play"

ГК "Плай"
Львівська обл.
Сколівський район
с. Плав'є;
тел.: +38 (03251) 3-52-71
Vkarpatah@ukr.net
Служба довідки
Тел: +38 (03251) 35-162
Бухгалтерія
Тел/факс:
+38 (03251) 35-161,
+38 (03251) 35-270
СПА-Центр «Шафран»
Тел/факс:
 +38 (03251) 35-163
Готель «Плай»
Тел/факс:
+38 (03251) 35-164
Готель
 «Плай» біля шосе
Тел/факс:
+38 (03251) 35-271
Координати:
48 ° 54'6''N, 23 ° 17'43''E

Погода в Украине

Наш опрос

Де краще?
Всего ответов: 579

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0СТИЛІ Катання на гірських лижах


Плай гірськолижний

   

СТИЛІ Катання на гірських лижах

Allround, Recreation

1. Найпоширеніший стиль катання, як не дивно, не має чіткого визначення. У різних статтях, каталогах, книгах його називають по різному: Allround, Recreation, туристичне катання та ін Це скоріше навіть не стиль катання, а спосіб провести час у горах на свіжому повітрі. Тут немає чітко вираженої техніки або однозначного поділу за рівнем катання. Просто кожен їде з гори як може, не задаючись метою досягти якого-небудь спортивного результату. Головне - спуститися вниз, що називається "без втрат", і отримати при цьому максимальне задоволення. Спуск відбувається в більшості випадків по підготовленій трасі. Але іноді подолання навіть такої траси може виявитися не настільки вже простою справою: зустрічаються круті ділянки, а в другій половині дня на схилі часто нариваються немаленькі бугри. Так само в горах якість сніжного покриву може значно змінюватися з висотою - є можливість зустріти на шляхи і лід, і м'який сніг, і калюжі, і навіть землю з каменями. Таким чином, навіть таке зовсім аматорське катання може бути пов'язане з труднощами і небезпеками, що дає лижникові можливість одержати свою порцію адреналіну. Практично всі основні виробники гірськолижного спорядження пропонують таким лижниками-аматорами великий вибір відповідних моделей.

 

Volkl.

Можна рекомендувати всі лижі серії energY як найбільш підходящі, лижі серії Supersport від 3-star до 5-star - для тих, хто молодші і амбітний, і навіть лижі серії 7 24 для тих, кому вже стає тісно в рамках підготовлених трас.

 

Head.

Всі моделі серії Mpulse, всі моделі серії Cyber, моделі XRC 500 і XRC 800 з "модної" ски-кросової, а також відносно вузькі моделі лиж фрірайдовой серії Monster - iM70 і iM75.

 

Fischer.

Найбільш підходящі моделі серії S Move, однак «верхні» моделі цієї серії підходять лише найбільш досвідченим лижникам. Лижі з скі-кросової серії RX: RX4, RX6, RX8

Вибір моделей у серії визначається як досвідом і стажем катання лижника, так і його фізичними даними. Наприклад, легким лижникам нема рації здобувати більше тверді й строгі в керуванні «верхні» моделі зазначених серій.
Для жінок пропонуються спеціальні моделі, у конструкції яких ураховуються як меншу вагу лижниць, так і особливості їхнього катання - менша швидкість, більше низька стійка та ін

 

Фрірайд
2. Фрірайд. У гірських лижах це поняття має на увазі катання поза підготовленими трасами. Зараз цей різновид катання здобуває все більшу популярність. Одні йдуть все далі від трас у пошуках більше гострих відчуттів, іншим просто подобається особливе почуття польоту при катанні по глибокому снігу пухнастому, треті бачать задоволення в тому, щоб проїхати там, де "не ступала нога людини". Розвитку популярності фрирайда сприяє, помітний прогрес у конструкції лиж (на нових моделях качатися по непідготовлених схилах усе легше), а так само розвиток інфраструктури гірськолижних курортів, де в реальний час пропонується катання з гідами й доставка до важкодоступних схилах за допомогою вертольота (хелі-скі ).

В "наших" горах сполучення "недорозвиненості" системи трас і підйомників із природними особливостями гір у буквальному сенсі привело в масовому відходу лижників за межі трас.

Однак треба усвідомлювати, що катання вдалині від трас сполучено зі значною небезпекою і навіть ризиком для життя. Головними небезпеками можна вважати лавини й обмежену можливість швидкого надання допомоги при травмах. Тому вкрай бажано, щоб фрірайдер був екіпірований не тільки останньою моделлю лиж, а й іншим спеціальним спорядженням - лавинним датчиком, рацією, лавинної лопатою, засобами надання першої допомоги. Вкрай бажано використання шолома й спеціального захисту, що одягається як правило під верхній одяг. Так само необхідне знання техніки безпеки при знаходженні на цілинному схилі. Дальні мандри, а вже тим більше катання хелі-скі повинні проходити тільки в супроводі досвідченого гіда.

У цьому різновиді катання можна виділити два основних напрямки. Перше - власне фрірайд, який передбачає катання в будь-яких умовах: як по м'яким, покритим свіжим снігом схилам, так і за жорсткими спресованим вітром "дошкам", і навіть по льоду. Друге - катання по глибокому пухнастому снігу. Цей стиль ще прийнято називати "Паудер" (powder - пудра). Незважаючи на те, що спорядження для цих двох стилів внетрассового катання досить сильно відрізняється, між ними складно провести чітку межу. Як правило, досвідчені райдери мають не одну пару лиж і вибирають потрібний інвентар перед виходом на схил залежно від погоди або типу освоюваних у цей день схилів.

Багато райдери не просто катаються, але й роблять стрибки зі скель, сніжних карнизів і природних трамплінів, а особливо спокушені ще й роблять у стрибках складні трюки й акробатичні елементи. Можна сказати, що фрірайд тут впритул стикається з фристайлом. Сноубордисти називають таке поєднання фрірайду-фрістайлу BACK COUNTRY, однак і лижникам це поняття зовсім не чужо.

Найбільш придатними для фрірайду є наступні моделі лиж:

 

Volkl.

Лижі cеріі 24 липня - переважно 24 липня PRO або 24 липня EXP, лижі із серії V-ski - Karma, Gotama і Sanouk, причому остання володіє видатними властивостями для катання в глибокій цілині, що і визначає її вузьку "цілинний" спеціалізацію.

 

Head.

Моделі серії Monster - iM75, iM85 і iM103.

 

Fischer.

Так само пропонує спеціальну серію лиж для фрірайду - Big Stix. Чим ширше лижі, тим для більш глибокого снігу вони призначені. У лиж цієї серії ширина лижі в талії відбита в назві моделі, наприклад, Big Stix 8.6 має ширину в талії 86 мм.

 

Скі-крос
3. Скі-кросс. В принципі, це спортивна дисципліна, в якій лижники стартують по 4 людини одночасно і разом проходять трасу з перешкодами у вигляді віражів і трамплінів, намагаючись обігнати один одного і прийти до фінішу першим. Останні роки змагання зі скі-кросу здобувають все більшу популярність. Однак на ски-кросових лижах катаються не тільки спортсмени, а й просто любителі активного, силового й навіть агресивного карвінгової катання.

Лижі для ски-кросу сполучать у собі досить виражену карвінгову геометрію і здатність розганяти в повороті не гірше, ніж спортивні моделі для більше традиційних дисциплін - слалому і гігантського слалому. Кілька більша еластичність робить їх менш вимогливими до якості підготовки трас і допомагає краще амортизувати нерівності. У результаті лижі, хоча і вимагають в більшості випадків від лижника гарної техніки катання, виходять більше комфортними, більш універсальними і більш придатними для вільного катання. В даний час виробниками пропонується досить велика кількість моделей так чи інакше орієнтованих на ски-крос. Нижні моделі по суті близькі до звичайних лиж для відпочинку, а от з верхніми під силу впоратися лише професіоналам, які теж не проти прокотитися "з вітерцем" собі на втіху.

Скі-кросові моделі:

 

Volkl.

Серія SuperSport. У сезоні 2004/2005 років у цій серії представлені моделі для лижників різного рівня підготовки - від тих, хто ще недавно вважався новачком (SuperSport 3-Star), до агресивних і технічних "Карвер" (SuperSport 6-Star). Трохи особняком коштує модель SuperSport SuperSpeed, що призначена, по вираженню представника фірми Volkl "для кращих лижників країни". Ці лижі дуже близькі за своїми характеристиками до топовим моделям для гігантського слалому й випускаються в дуже великих за сучасними уявленнями ростовках - аж до 189 см.

 

Head.

Серія XRC: молодша модель серії - XRC 500, більше підходить для вільного катання лижникам середнього рівня підготовки. Для досвідчених лижників і професіоналів призначені XRC 1100, що випускаються в двох варіантах - більш карвінгові з електронною системою Chip System, а також більш "прямі" без електроніки, але виконані по професійної сендвічеве технології.

 

Fischer.

Пропонує в цій категорії лижі серії RX: RX2 і RX4 для початківців, але агресивних, RX6 - для просунутих любителів швидкої їзди, RX8 - потужна й комфортна модель для досвідчених лижників, RX9 - ще не зовсім позбавлена ??комфорту, але вже вельми вимоглива до швидкості і призначена для самих досвідчених.

 

Фанкарвінгу або екстремальний карвінг
4. Фанкарвінгу або екстремальний карвінг. Спочатку з'явилися лижі з новою карвинговой геометрією, потім з'явилися аматори використання всіх можливостей нової геометрії лиж. Виявилося, що якщо зробити лижі малої довжини з дуже вираженої карвинговой геометрією, то на таких лижах можна кататися особливим стилем - строго різаним поворотом, із широким веденням лиж, з дуже глибоким нахилом усередину повороту. Любителі цього стилю буквально лягають на схил в повороті, вони не використовують лижні палиці, які їм тільки заважають. Фанкарвери навіть у самому крутому повороті майже не сповільнюють швидкість руху, змінюючи лише напрямок, в результаті чого в заключній фазі повороту є можливість направити лижі нагору по горі й навіть зробити різаний поворот по колу. Класний фанкарвер мчить по горі майже стосуючись схилу всім тілом у крутих поворотах, для нього спуск із гори це гра із гравітацією і відцентровою силою.

В даний час аматорів цього стилю залишилося небагато, імовірно тому, що багато хто, як мовиться, награлися з екстремально карвинговой геометрією і знову повернулися до більш універсального катання. У свою чергу виробники спорядження практично перестали пропонувати споживачам вузькоспеціалізовані моделі для фанкарвінгу. Однак, геометрія багатьох сучасних моделей цілком підходить для використання їх у малих ростовках як снаряд для екстремального карвінгу. Слід зазначити, що для цих цілей лижі бажано постачати спеціальними пластинами-ліфтерами, що піднімають черевик на висоту 8-10 і більше сантиметрів від снігу.

Відповідні моделі:

 

Volkl.

SuperSport 5-Star і 6-Star - досить потужні лижі, які дуже стабільно ведуть різаний поворот. У малих ростовках (до 161) цілком можуть бути застосованими для фанкарвінгу. Спортивна модель для слалому SC Racing має дуже виражену геометрію й малий радіус повороту, так само може бути застосована як фанкавінгового снаряда на добре підготовлених схилах. Але необхідно враховувати, що рейкова система Motion на цих моделях робить майже неможливим застосування додаткових пластин-ліфтерів.

 


Поиск

Календарь

«  Август 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архив записей

Рекомендуємо

Продається!
Земельна ділянка
47 соток
погода Плай ][ ГК Плай ][ отдых Плай ][ курорт Плайя ][ лыжи Плай ][ зимой Плай ][ горнолыжный Плай ][ комплекс Плай ][ Веб камера Плай ][ Подъемники Плай ][ Плай во Львове ] человек Плай ] фото и видео Плай ] трассы Плай ] выдержки Плай ] трансфер Плай ] сноуборд Плай [ ресторан Плай [ Как доехать Плай [ отеле Плай [ парковка Плай [ стоимость Плай [ цены Плай

Погода в Украине