ГК "Плай" ГК "Плай" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play"

ГК "Плай"
Львівська обл.
Сколівський район
с. Плав'є;
тел.: +38 (03251) 3-52-71
Vkarpatah@ukr.net
Служба довідки
Тел: +38 (03251) 35-162
Бухгалтерія
Тел/факс:
+38 (03251) 35-161,
+38 (03251) 35-270
СПА-Центр «Шафран»
Тел/факс:
 +38 (03251) 35-163
Готель «Плай»
Тел/факс:
+38 (03251) 35-164
Готель
 «Плай» біля шосе
Тел/факс:
+38 (03251) 35-271
Координати:
48 ° 54'6''N, 23 ° 17'43''E

Погода в Украине

Наш опрос

Як Вам Плай
Всего ответов: 331

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0Переходимо до динамічного катання


Плай гірськолижний

Переходимо до динамічного катання

На початку січня 2001 року в Андоррі на схилах Пас де ла Каса відбувся міжнародний (Латвія - Росія - США) семінар для любителів гірських лиж. Семінар був організований двома авторами нашого журналу - тренером з гірських лиж з США Грегом Гуршманом і автором цього матеріалу. Організатори ставили перед собою досить незвичну мета: допомогти любителям перейти від традиційної аматорської техніки з прослизанням лиж у повороті до більш атлетичної і динамічною сучасній техніці різаного ведення лиж, познайомити їх з деякими базовими вправами, використовуваними спортсменами високого класу в процесі роботи над технікою.

У Росії зараз практично відсутні доступні матеріали по сучасній техніці і вправам, які реально допомагають поліпшити свою техніку тим любителям гірських лиж, які вважають своє катання недосконалим: деякі поради можна виявити лише в книгах Е. Кожевнікової та Ю. Ценіна. На жаль, часто цих матеріалів виявляється недостатньо, а поради професійного тренера просто недоступні переважній більшості гірськолижників.

Вправи, які були розучені інтернаціональної групою любителів гірських лиж, виявилися дуже ефективними, незважаючи на гадану простоту багатьох з них. Необхідно зазначити, що вправи виявилися корисними і для тих, хто гірськими лижами захопився усього року три тому: підвищилася контрольована швидкість спусків, зросла крутизна і жорсткість тих схилів, на яких дана група учасників семінару стала відчувати себе комфортно. Але максимальний прогрес в техніці до завершення семінару був помітний у любителів гірських лиж досить високого - експертного - рівня. Кожен з учасників використовував різане ведення в поворотах великого і середнього радіуса на рівних жорстких схилах, високу швидкість спусків, у всіх покращилися баланс і впевненість катання. Має сенс звернути увагу на ці вправи не тільки інструкторам з гірських лиж або любителям лиж, але і професійних тренерів, які працюють зі спортсменами, - адже багато відомих спортсменів, наприклад Соня Неф, переможниця Чемпіонату Світу 2001 року в гігантському слаломі, також використовують їх.

Нижче наводиться короткий опис декількох найбільш простих вправ з числа освоєних учасниками семінару. Всі вправи та послідовності вправ націлені на роботу над окремими елементами повороту, які легко складаються в єдине ціле. Не потрібно прагнути використовувати вивчені вправи в кожному повороті - в потрібний момент вам на допомогу прийде м'язова пам'ять, і потрібний в даний момент рух буде виконано автоматично.
Загальні для всіх вправ і прогресій зауваження
Ідеальне місце для виконання вправ та їх послідовностей (прогресій) - жорсткі, просторі й рівні схили. Жорсткий схил необхідний, оскільки всі вправи розраховані на прогрес саме в різаному віданні, а відчути, як лижа йде на канте без прослизання на жорсткому схилі набагато простіше, а от зробити так, щоб лижа йшла на канті, набагато складніше, ніж на м'якому. Протягом семінару вправи в основному виконувалися на схилі з відношенням довжини до перепаду висот 3,5:1.

Згинання виконується за рахунок згинання колін і супутнього цьому руху згинанню голеностопа і стегон, а не згинання в талії. Кут нахилу торса при згинанні не змінюється. Таким чином, це ні в якому разі не нахил верхньої частини тіла вперед, а саме невелике згинання колін, то є тільки вертикальна робота. За рахунок згинання необхідно намагатися використовувати максимально можливий діапазон рухів у суглобах, при цьому не потрібно прагнути зігнути черевики або «зависнути» на їх мовах (у поворотах великого радіусу). Все те ж саме відноситься і до розгинанню.

Відкриті стегна - стегна розгорнуті вниз по схилу. Фактично положення тіла таке, що лінії, що з'єднують шкарпетки лиж паралельні лініям, що з'єднує коліна, стегна і плечі, гвинтове положення тіла відсутня. Невелика розніжка - носок верхньої лижі трохи попереду носка нижньої лижі.

Укол ціпком. Основна мета - допомогти лижникові виштовхнути стегна вперед, перемістити центр ваги ближче до шкарпеток лиж. Роль палиць при катанні з використанням різаного ведення лиж досить сильно змінюється: замість акцентованою опори для інтенсивної розвантаження лиж палиця грає роль такого собі «стовпа», за який лижник чіпляється рукою щоб нахилитися в його бік і як би підтягнутися до нього, виконати поворот навколо нього. Крім того, палиці як і раніше служать для підтримки або відновлення рівноваги. Не треба використовувати палицю тільки як толчковую опору, оскільки в цьому випадку спокуса використовувати звичну (для любителів) вертикальну роботу і не менш звичне контрвращеніе тіла буде занадто сильним, а саме від цих елементів і треба відмовитися при виконанні вправ.

Положення рук звичайне - кисті рук на ширині ліктів, знаходяться в полі зору, а лікті трохи відсунуті від корпусу. При виконанні тих вправ, в яких укол палкою не бере участь, палиці краще тримати не за рукоятки, а приблизно сантиметрів на 30 нижче, при цьому для того, щоб не ув'язнює руки необхідно в русі постійно стискати і розтискати пальці рук.

Дихання - у кожному повороті і при кожній вправі при згинанні відбувається видих, при розгинанні - вдих.

Широке ведення лиж - лижі на ширині стегон.
Збільшити
Вправа № 1
1.Упражненіе для контролю динамічного балансу

Початкове положення - висока стійка прямого спуску.

У прямому спуску плавно підніміть одну ногу до стану прямого кута в колінному суглобі, зберігаючи напрямок руху. Через кілька секунд опустіть її і підніміть іншу ногу. Незважаючи на те, що швидкість наростає, проробіть цю вправу по черзі на кожній нозі по два-три рази. Зверніть увагу на те, щоб піднята лижа була весь час паралельна снігу. Намагайтеся з кожним разом виконувати цю вправу протягом все більш тривалого спуску, не збільшуючи швидкість підйому та опускання ноги.
2.Упражненіе для контролю балансу і перенесення тиску на передню, середню і задню частини лижі
Збільшити
Вправа № 2. Початкове положення

Початкове положення - висока стійка прямого спуску.

У прямому спуску плавно підніміть одну ногу до стану прямого кута в колінному суглобі, зберігаючи напрямок руху. Плавно поверніть підняту лижу так, щоб вона перебувала над
Збільшити
Вправа № 2. 1 фаза, демонстрація на місце
опорної лижею спереду, хрест-навхрест. Через дві-три секунди плавно повернете підняту лижу (не опускаючи її на сніг) в положення паралельно опорної лижі, а потім також плавно поверніть її так, щоб вона перебувала над опорною лижею ззаду, хрест-навхрест. Через дві-три секунди плавно повернете підняту лижу в положення
Збільшити
Вправа № 2. 1 фаза, демонстрація в русі
паралельно опорної лижі, а потім також плавно опустіть її. Незважаючи на те, що швидкість наростає, проробіть цю вправу по черзі на кожній нозі по два-три рази.

Зверніть увагу на те, щоб піднята лижа протягом усього вправи була паралельна снігу. При виконанні вправи
Збільшити
Вправа № 2. 2 фаза, хрест позаду
здійснюйте плавне переміщення тиску в передньо-задньому напрямку: коли лижі перехрещені спереду - тиск зміщене до п'ятки опорної стопи, у міру повернення лижі в положення паралельно опорній - тиск переміщується до середини стопи, а коли лижа переводиться в положення перехрещених лиж ззаду - тиск перенесено вперед , ближче до подушечок пальців ніг. Намагайтеся домогтися того, щоб лижі були практично перпендикулярні в горизонтальній площині (по крайней мере, при перехрещенні ззаду). Слідкуйте за тим, щоб опорна лижа йшла плоско, і постарайтеся добитися такого виконання вправи, при якому ваші рухи не впливали б на напрям ковзання опорної лижі.
3.Прогрессія вправ для контролю динамічного балансу
Виконуйте по черзі протягом одного спуску вправи 1 і 2, чергуючи їх.
4.Упражненіе для контролю вертикальної роботи та вироблення співвідношення темпу згинання та розгинання

Початкове положення - висока стійка прямого спуску.

У прямому спуску повільно зігніть ноги в колінах, потім трохи швидше розпряміться, домагаючись того, щоб ваші лижі НЕ відривалися від схилу. Ритм згинання - розгинання становить 3:1. Незважаючи на те, що швидкість наростає, проробіть цю вправу кілька разів. Після розпрямлення слід м'яке згинання.

Зверніть увагу на те, щоб лижі не відривалися від схилу. Дихання погоджено зі згинанням-розгинанням. Амплітуда вертикальних рухів невелика, вона обмежена як рухливістю гомілковостопного суглоба в черевику, так і необхідністю при виконанні цієї вправи зберігати постійний кут нахилу торса по відношенню до схилу. Амплітуда вертикальних рухів за рахунок згинання в поворотах великого радіусу повинна використовувати максимально можливий діапазон рухів у суглобах, при цьому не потрібно прагнути зігнути черевики або «зависнути» на їх мовах. Зверніть увагу на те, що на більш пологих схилах ритм згинання-розгинання становить не 3:1 а 2:2.
5.Упражненіе для контролю вертикальної роботи та вироблення співвідношення темпу згинання та розгинання

Початкове положення - висока стійка прямого спуску.

У прямому спуску зігніть ноги в колінах, потім розпряміться, домагаючись того, щоб ваші лижі відірвалися від схилу. Незважаючи на те, що швидкість наростає, проробіть цю вправу кілька разів. Ритм згинання - розгинання становить 3:1. Приземлення м'яке, з одночасним невеликим згинанням ніг в колінах. Зверніть увагу на те, щоб лижі відривалися від схилу не через те, що ви відштовхнулися від схилу, а завдяки силам інерції: ви різко розпрямилися, і ваше тіло за інерцією продовжує рух і після того, як ви відірвалися від схилу. Дихання погоджено зі згинанням-розгинанням. Амплітуда вертикальних рухів також як і в попередній вправі невелика, а інтенсивність розгинання зростає, кут нахилу торса по відношенню до верхньої частини ніг незмінний. На більш пологих схилах ритм згинання-розгинання становить 2:2.
6.Прогрессія вправ для дозування вертикальної роботи та вироблення співвідношення темпу згинання та розгинання

Початкове положення - висока стійка прямого спуску.

У прямому спуску зігніть коліна, потім розпряміться, домагаючись того, щоб ваші лижі не відривалися від схилу. Після розпрямлення - м'яке згинання. Ритм згинання - розгинання становить 3:1. Амплітуда вертикальних рухів, як і при виконанні попередніх двох вправ, невелика. Проробіть цю вправу три рази, а потім виконайте три рази аналогічну вправу, але вже з відривом лиж від снігу за рахунок збільшеної різкості розпрямлення. Зверніть увагу на те, щоб лижі відривалися від схилу не через те, що ви відштовхнулися від схилу, а завдяки силам інерції. Дихання погоджено зі згинанням-розгинанням. Проробляти цю прогресію на різних по крутості схилах, поступово збільшуючи кількість повторень циклів (кожен цикл - по три рази кожну вправу).

Зверніть увагу на те, що на більш пологих схилах ритм згинання-розгинання становить не 3:1 а 2:2.

6А Прогресія виконується в косому спуску.

6Б Варіант прогресії, виконується в прямому спуску, з додаванням уколу ціпком. Використовується для розвитку координації уколу ціпком з вертикальною роботою.

6В Варіант прогресії, виконується в косому спуску, з додаванням уколу ціпком. Також як і вправу 6Б використовується для розвитку координації уколу ціпком з вертикальною роботою. Виконується по черзі в кожну сторону.

Поиск

Календарь

«  Август 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архив записей

Рекомендуємо

Продається!
Земельна ділянка
47 соток
погода Плай ][ ГК Плай ][ отдых Плай ][ курорт Плайя ][ лыжи Плай ][ зимой Плай ][ горнолыжный Плай ][ комплекс Плай ][ Веб камера Плай ][ Подъемники Плай ][ Плай во Львове ] человек Плай ] фото и видео Плай ] трассы Плай ] выдержки Плай ] трансфер Плай ] сноуборд Плай [ ресторан Плай [ Как доехать Плай [ отеле Плай [ парковка Плай [ стоимость Плай [ цены Плай

Погода в Украине