ГК "Плай" ГК "Плай" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play"

ГК "Плай"
Львівська обл.
Сколівський район
с. Плав'є;
тел.: +38 (03251) 3-52-71
Vkarpatah@ukr.net
Служба довідки
Тел: +38 (03251) 35-162
Бухгалтерія
Тел/факс:
+38 (03251) 35-161,
+38 (03251) 35-270
СПА-Центр «Шафран»
Тел/факс:
 +38 (03251) 35-163
Готель «Плай»
Тел/факс:
+38 (03251) 35-164
Готель
 «Плай» біля шосе
Тел/факс:
+38 (03251) 35-271
Координати:
48 ° 54'6''N, 23 ° 17'43''E

Погода в Украине

Наш опрос

Де краще?
Всего ответов: 579

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0Як правильно підібрати ГІРСЬКІ ЛИЖІ


Плай гірськолижний

   

Як правильно підібрати ГІРСЬКІ ЛИЖІ

       Асортимент сучасних лиж настільки різноманітний, що гірськолижник-спортсмен, а тим більше аматор буває в утрудненні, які з них вибрати. Допомогти в цьому не завжди можуть навіть фахівці. Посудіть самі: понад 40 фірм роблять лижі, причому лижі різних моделей.

       Гірські лижі можна розділити на такі категорії:

1) лижі, використовувані в змаганнях (спортивні лижі);

2) лижі для туристського катання й не застосовувані професійними спортсменами;

3) спеціальні лижі.

       Спортивні лижі діляться на лижі для слалому, слалому-гіганта, супергіганта, швидкісного спуску, фрістайлу (фігурне катання, спуски по буграх, акробатичні стрибки з трампліну). Серед спортивних лиж для аматорів можна рекомендувати тільки слаломні лижі, лижі для слалому-гіганта й лижі для спуска по буграх. Такі лижі, незважаючи на їхню престижність (особливо для людей з високим достатком), підійдуть тільки добре підготовленим, технічним лижникам, схильним до високих швидкостей і не боїться твердих схилів. Лижі, створені для чемпіонів, розраховані на великі швидкості і льодисті траси. При виборі спортивних лиж для городян, які приїжджають в гори, французькі експерти віддають перевагу лижам для слалому-гіганта. Для задоволення високих амбіцій і полегшення керованості лижами в поворотах багато провідних фірм розробляють спеціальні універсальні лижі, які в каталогах фігурують разом зі спортивними лижами й мають у дизайні всі атрибути спортивних лиж (напису racing, equipe, competition і т.д.). Ці лижі, мабуть, найбільшою мірою підходять для туристів, які прагнуть до швидких спусків і що мріють перемагати в аматорських змаганнях.

        Властиво туристські лижі умовно можна розділити на п'ять основних груп:

· Лижі для спортивних, агресивних лижників;

· Лижі класу експерт;

· Лижі для прогресуючих лижників;

· Лижі для початківців лижників;

· Лижі для дітей і юніорів.

        Лижі для спортивних лижників-аматорів примикають по своїй класифікації до спортивних лиж. Ці лижі мають гарну керованість, непогано поводяться на жорсткому снігу і менш чутливі до технічних погрішностей у порівнянні зі спортивними моделями. До цього ж класу можна віднести туристські різновиди лиж для спусків по горбистих трасах (могул). Якість зчеплення з льодистими трасами на великих швидкостях у них гірше, ніж у спортивних лиж.

        Окремо слід зазначити лижі "експерт". Подібні лижі випускаються з урахуванням всіх останніх досягнень у технології виробництва лиж. Вони, як правило, мають високу слухняність і стабільністю в поворотах. Такі лижі задовольняють вимогам технічних лижників, що прагнуть до комфортних спусків по різноманітних трасах і при різному стані снігу. Дизайн лиж "експерт" витриманий у стриманому респектабельному стилі. Ціна цих лиж може перевершувати ціну спортивних лиж.

         Лижі для прогресуючих лижників призначені, в першу чергу, для захоплених, агресивних лижників, які прагнуть поліпшити свою техніку.

         При розробці лиж для початківців лижників і дітей на перше місце ставилися вимоги до легкості виконання поворотів і максимальної керованості на невеликих швидкостях.

          До спеціальних видів гірських лиж варто віднести полегшені лижі для гірськолижних походів (ськи-тур) і лижі для екстремальних спусків з крутих схилів (ски-екстрім). Випускаються також спеціальні лижі для техніки телемарк і спусків по цілинних схилах.

         Різноманіття вимог до гірських лиж приводить до розмаїтості в геометрії й динамічних характеристиках лиж. У першу чергу це стосується довжини лиж. Більш короткі лижі мають кращу повороткість і маневреністю. Прагнення забезпечити починаючих лижників зручними лижами привело до створення в 70-х роках великої кількості різновидів укорочених лиж. Таким лижам була привласнена своя класифікація: міні-лижі, лижі-компакт, лижі середньої довжини (медіан). Однак ця мода досить швидко за рубежем пройшла й 80-і роки ознаменувалися перевагою класичної геометрії гірських лиж. У 90-х роках у зв'язку з бурхливим розвитком технології виробництва лиж французькі фірми DYNASTAR і ROSSIGNOL випустили спортивні лижі з вузькою талією. Ці лижі мають більше високе відношення ширини носка (а також п'яти) до ширини талії лижі. При цьому вдалося зберегти амортизують, лижі (усунути вібрації при спуску) і забезпечити високі вимоги до скручування лижі (визначальні чіпкість лижі на льоді). Лижі з вузькою талією мають високу маневреність і гарне зчеплення на льодистих трасах. Поява подібних лиж вплинуло і на техніку: більше значення придбала технічний елемент - нахил колін. Для освоєння цього елемента й використання ефекту вузької талії з метою поліпшення маневреності фірма ELAN першої випустила туристські лижі з ультра-вузькою талією. Ці лижі, що отримали назву "параболик", мають прекрасні властивості на м'якому й глибокому снігу і добре пристосовані для початківців і середніх лижників. По своїй довжині такі лижі можуть бути віднесені до класу лиж компакт. Один з провідних фахівців з гірськолижної техніки й інвентарю - Жорж Жубер, першим проаналізував особливості лиж з вузькою талією, відзначає 8 переваг таких лиж при виконанні поворотів (журнал SKI (Франція) № 319).

       Як і всі нововведення в гірськолижному інвентарі, ідея лиж з вузькою талією була швидко перейнята іншими фірмами і використовується як при виробництві спортивних так і туристських лиж. У туристських лижах "ультра-вузька" талія знову відродила сімейство вкорочених лиж близьких по довжині до старого покоління лиж компакт.

      Для правильного вибору лиж насамперед потрібно врахувати рівень підготовки лижника (новачок, середнього рівня, спортсмен), його додавання (міцний-кремезний або худий-високий), вік, стать і т. д. Необхідно знати наміру лижника, тобто чого він хоче досягти на цих лижах (наприклад, навчитися найпростіших поворотів для спусків по пологих трасах, опанувати способами надійних спусків, вивчити техніку фристайлу і т. п.).

      Короткі лижі (міні) були призначені для послідовного або, як кажуть, еволютівной, навчання, методика якого передбачає часту зміну лиж від довжини 135 см (іноді 100) до 160 см. Лижі компакт (compact), мали довжину від 150 до 190 см. Як вже зазначалося, друге народження цих лиж пов'язане з новою технологією виробництва і реалізацією ідеї вузької талії. Популярність таких лиж зростає у зв'язку з їх високою маневреністю, в тому числі, й на глибокому, розбитому снігу. Також такі лижі є досить підходящим інструментом для освоєння різаного ковзання й переходу на класичні лижі.

    

 

  Лижі середньої довжини (median, mid, inter-mеdiaire) в даний час не випускаються. Їм на зміну прийшли лижі, використовувані для спусків по горбах.

      Чим лижі коротше, тим легше ними керувати, легше робити повороти. Довші лижі мають переваги при спуску по твердому, льодистому схилу, вони більш стійкі при русі на великій швидкості. Для звичайного катання з гір довжина лиж підбирається за рекомендацією виготовлювача, в якій враховується зростання, вага лижника, його підготовка. На риснке наведена номограма підбора лиж різного призначення (параболик, туристські, спортивні) залежно від ваги, зростання лижника і його підготовки. Прочертивши лінію через свою вагу і зріст, ви одержите рядок з рекомендуються розмірами лиж. Починаючий варто вибирати лижі рядком нижче (стрілка вниз), а більш досвідченому або динамічному лижникові краще зупинитися на лижах рядком вище (стрілка вгору); жінкам-на два рядки нижче. Лижникові, що важить 75 кг і має зріст 170 см, можна порекомендувати, дотримуючись цього правила, лижі параболик довжиною 170-180 см, туристські лижі-185-195 см і слаломні лижі - 200-203 см.

 

      Лижі повинні бути рівними, без деформацій. При різкому здавлюванні двох лиж, приставлених один до одного ковзаючими поверхнями, лунає глухий звук - ляпанець, що свідчить про їх хорошій якості. На перших етапах навчання не слід вибирати тверді лижі. Найпростіший спосіб перевірки м'якості лиж: поставити їх вертикально ковзними поверхнями друг до друга й двома пальцями однієї руки (великим і вказівним) спробувати їх стиснути в центральній частині. При нормальній твердості цього зусилля досить, щоб лижі торкнулися один одного. Ця рада є орієнтовним, так як крім загальної стріли прогину на маневреність лиж сильно впливає розподіл твердості по довжині лижі.

       М'які лижі (особливо лижі з м'яким носком) легше входять в поворот. Енергійному лижникові підійдуть більше тверді лижі.

      На туристської базі, в гірськолижному клубі або секції інструктор допоможе підібрати починаючому й більше досвідченому лижникові інвентар. Слід бути уважним при виборі лиж для гарних гірськолижників. Встановлено, що досвідчені фахівці можуть почувати навіть такі зміни, як 2 відсотки довжини, 4 відсотки ширини й 5 відсотків твердості лиж. Наприклад, зі зменшенням довжини лижі на 10 см вага її стає менше приблизно на 130 г, вона вже на 1 мм і на 3 відсотки жорсткіше.

      Розподіл твердості по довжині лижі залежить від її типу і призначення. Так у спортивних слаломних лиж більше м'яка центральна частина (ковзан лижі) у порівнянні з лижами для слалому-гіганта. Туристські лижі мають більш жорстку центральну частину і більш м'які носок і задник стосовно спортивних лиж. Це пов'язано зі специфікою схилів, на які, в першу чергу, розраховані лижі. Туристські лижі звичайно використовуються на більш м'якому сніжному покрові, ніж спортивні лижі.

   

Поиск

Календарь

«  Август 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архив записей

Рекомендуємо

Продається!
Земельна ділянка
47 соток
погода Плай ][ ГК Плай ][ отдых Плай ][ курорт Плайя ][ лыжи Плай ][ зимой Плай ][ горнолыжный Плай ][ комплекс Плай ][ Веб камера Плай ][ Подъемники Плай ][ Плай во Львове ] человек Плай ] фото и видео Плай ] трассы Плай ] выдержки Плай ] трансфер Плай ] сноуборд Плай [ ресторан Плай [ Как доехать Плай [ отеле Плай [ парковка Плай [ стоимость Плай [ цены Плай

Погода в Украине