ГК "Плай" ГК "Плай" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play"

ГК "Плай"
Львівська обл.
Сколівський район
с. Плав'є;
тел.: +38 (03251) 3-52-71
Vkarpatah@ukr.net
Служба довідки
Тел: +38 (03251) 35-162
Бухгалтерія
Тел/факс:
+38 (03251) 35-161,
+38 (03251) 35-270
СПА-Центр «Шафран»
Тел/факс:
 +38 (03251) 35-163
Готель «Плай»
Тел/факс:
+38 (03251) 35-164
Готель
 «Плай» біля шосе
Тел/факс:
+38 (03251) 35-271
Координати:
48 ° 54'6''N, 23 ° 17'43''E

Погода в Украине

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 241

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0Як можна швидко навчитися різаному повороту


Плай гірськолижний

Як можна швидко навчитися різаному повороту

Залежність методики від мети навчання.

Будь-яка методика навчання, насамперед, залежить від кінцевої мети навчання. Скажімо, якщо кінцева мета навчання - повороти "ведельн" і "Годилів" - це одна методика, якщо мета - різаний поворот - зовсім інша методика.

Навчивши людини спочатку різаного повороту, можна легко потім навчити його "ведельну" і "Годилів" або іншим поворотів, в яких поворот починається з полегшення лиж.

А ось гірськолижника, вже навченого ведельну або Годилів, вчити різаному повороту важко, бо повороти в Годилів і ведельне починаються з моменту закінчення розгинання ніг, а в різаному повороті - з сильно зігнутих ніг. Це призводить до того, що послідовність рухів в руховому навику "різаний поворот" і в поворотах ведельн і Годилів зовсім різні. Тому навчання різаному повороту після того, як міцно засвоєна послідовність рухів у навичках ведельна і Годилів, важка, вимагає великих зусиль і часу. У цьому випадку вчитися з чистого аркуша набагато легше і швидше.

Сьогодні гірськолижний спорт - це, насамперед, чудово організована гірськолижна індустрія: підйомники дозволяють здійснювати за тренувальний день більше число спусків, а ратраки і снігові гармати спускатися по добре доглянутим, чудово підготовленим і жорстким трасах. Сучасний гірськолижний інвентар, в тому числі і лижі нової технології і з карвинговой геометрією, полегшують і роблять більш захоплюючим управління ними. У той же час, для того щоб повною мірою використовувати ці переваги сучасних гірських лиж, потрібно добре освоїти різаний поворот.

Тому сьогодні кінцевою метою навчання в гірських лижах слід прийняти різаний поворот, який до того ж не важче інших способів управління лижами, а навчання йому цілком доступно кожному. Він прикладної ведельна і Годилів. Використовуючи його, гірськолижник може їздити по дуже жорстким трасах, які завжди бувають там, де застосовується штучний сніг і ратраки. Різаний поворот дозволяє без проблем спускатися і за дуже складним, жорстким, спортивним трасах, успішно змагатися і вигравати змагання і найбільш повно використовувати сучасний гірськолижний інвентар.
Методика навчання на пологих схилах і схилах середньої крутизни.

А тепер знову нагадаю, що лижі в різаному повороті змушує повертати постановка їх на кант і збільшення тиску на них. Ось чому саме з цих двох рухів і слід починати навчання різаний поворот. Навчання може починатися різному. Перший, найбільш простий спосіб, успішно може бути застосований на не дуже крутому схилі новачками. Полягає він у наступному:

Гірськолижника вчать спускатися прямо, на ділянці зовсім пологого схилу, що має хороший викочування. Потім показують, як розводити п'ятки лиж в сторони, вставати в плуг і гальмувати. Це слід виконати кілька разів. Особливо потрібно звертати увагу учня на необхідність згинати коліна і подавати їх і гомілки вперед, так, щоб кут, утворений стопою і гомілкою, ставав більш гострим. Потім треба навчити гірськолижника, що прийняв позицію плуга, зближувати коліна, бо від цього гальмування збільшується, а лижі більш круто встають на внутрішній кант. Гірськолижникові слід пояснити, що якщо він, спускаючись з гори в плузі, зігне праву ногу сильніше і схилить коліно цієї ноги всередину повороту, а потім почне ногу в колінному суглобі розгинати, то лижа опиниться на канті і тиск на неї збільшиться. Вона стане кривою і сама буде різано повертати вліво, причому буде це робити досить швидко і круто. Інша нога гірськолижника в цей час буде продовжувати ковзати по снігу незавантаженою і зберігати положення плуга. Коли ж гірськолижникові потрібно повернути в інший бік, то він повинен буде перенести вагу на безопорному, зігнуту ліву ногу, вивести коліно цієї ноги всередину повороту і почати розгинати ногу в колінному суглобі, натискаючи тим самим каблуком черевика на лижу.

Коли він це освоїть, на що йому на пологій горі буде потрібно не більше 1,5 години, він зрозуміє, що управління лижами стало йому доступно і перестане боятися спусків. Вони перестануть його лякати, тому що він тепер може регулювати швидкість і змінювати напрямок спуску.

Крім того, він повинен, продовжуючи натискати на закантована лижу, навчитися гасити швидкість більш крутими поворотами, змушуючи лижі повертати до перпендикуляра по відношенню до лінії падіння схилу. Коли гірськолижник навчиться таким способом без напруги повертати вліво і вправо, повороти його стануть різаними і будуть відбуватися на кантах, без прослизання. Проте, положення лиж в плузі у гірськолижника ще буде деякий час залишатися.

Вправляючись у цьому, гірськолижник повинен стежити за тим, щоб жодна з безопорний лиж, що стоять в плузі, не висувалася вперед, а кожен новий поворот починався з натискання на поставлену на кант лижу. Коли він і це освоїть, йому потрібно буде продовжувати робити ті ж різані повороти в плузі, але так, щоб вони йшли один за одним дедалі часто. Згодом повороти стануть більш пологими і швидкими, а навчається, щоб зберігати частоту поворотів, змушений буде виводити лижі з положення плуга і здійснювати повороти на широко поставлених, але паралельних лижах. У цей час від нього треба вимагати, щоб він сильніше кантувати лижі, активніше нахиляв коліно усередину повороту, енергійніше надавлював каблуком черевика на лижу, все більше зменшував кут розведення задників лиж, наближаючи становище лиж під кутом до їх положенню паралельно один одному, і продовжуючи кантувати їх і в цій позиції.

Якщо схил не дуже крутий, а навчальний інструктор чи тренер може добре показувати, як від різаного плуга абсолютно природно можна переходити до різані повороти на паралельних лижах, і буде повторювати цей показ часто перед учнями, то різаний поворот, звичайно не дуже ще досконалий, почне виходити через 3-4 дні. Природно, він буде далеко не майстерням, а всього лише спрощеною схемою рухів у навичці різаного повороту, послідовно повторює основні рухи цієї навички.

Спираючись на цю схему освоєну різаного повороту, гірськолижник може удосконалюватися далі, наближаючись все більше і більше до цього різаний поворот. Освоївши це, він зможе вільно спускатися по схилах з жорстким сніжним покриттям і не боятися цих спусків. Він може, за бажанням, не тільки удосконалюватися далі в спусках, а й ходити по найпростішим спортивним трасах. Однак ця методика хороша, дієва і ефективна лише за умови, що схил пологий, добре укочений, має в деяких місцях більш круті ділянки, а навчальний тренер сам добре володіє різаним поворотом.
Методика навчання на крутих схилах при відсутності пологих і середніх.

Якщо при початковому навчанні простий пологий схил відсутній і починати навчання доводиться відразу на крутому схилі, або є дуже пологий схил, а середній схил відсутній і є тільки крутий схил, то тренер змушений буде вдатися до іншої методикою, яка випливає з методик, що використовуються з давніх пір у всіх лижних школах світу.

Вона складається:
а) з прямого спуску на самому викочуванні крутої гори;
б) з косого спуску, з обов'язковим акцентуванням завантаження нижньої лижі;
в) зісковзування боком, по крутому схилу, з приведенням коліна нижньої ноги то до схилу - і цим закантовивая лижу, то від схилу, що ставить лижі плоско і приводить їх до зісковзуванню;
г) потім вивчається поворот до схилу з опорою на нижню лижу, але не просто з опорою на внутрішній кант нижньої лижі, а освоюється і поштовх кантом лижі об поверхню снігу для прискоренням входу лиж у поворот і збільшення швидкості.

Наступний етап: освоюємо поворот до схилу з спуску навскоси в різних варіаціях, поступово наближаючи косою спуск до прямого. А далі поєднуємо його з різаним поворотом до схилу і некрутим поворотом упором від схилу. Потім знову робимо різаний поворот до схилу і поворот зісковзуванням від схилу.

Наступний етап: робимо швидко наступні один за іншим різані повороти до схилу (гірлянди). Після цього вчимося верхню незавантажених лижу відсувати назад, переносити на неї вагу тіла, відводити коліно від схилу, ставлячи цим верхню лижу на кант і починати розгинати верхню ногу в колінному суглобі, збільшуючи тим самим тиск на лижу. Лижа прогинається, стає кривою і починає робити різаний поворот від схилу. Потім знову йдуть два різаних повороту до схилу і один різаний поворот від схилу з попередніми відсуванням стопи назад. Після цього два різаних повороту до схилу зменшуємо до одного і робимо один поворот до схилу, один від схилу. При цьому дуже важливо звернути увагу на наступні деталі в цих поворотах:

- Починати спиратися на верхню ногу тоді, коли її стопа порівняється зі стопою нижньої опорної ноги. У цей момент колінний і гомілковостопний суглоби повинні бути добре зігнуті, а передня частина стопи була взята на себе.

У той же час гірськолижник не повинен, ставлячи верхню лижу на сніг, розгинати однойменну ногу в колінному і гомілковостопному суглобах, а повинен розгинати її тільки в тазостегновому суглобі, що наблизить стопу цієї ноги з лижею на сніг і відсуне її назад. Коли ж стопа відсунеться тому і разом з лижею виявиться поруч зі снігом, то нижня нога гірськолижника повинна буде дуже швидко знову зігнутися до торкання безопорной лижею снігу. І тоді на безопорному лижу можна буде перенести вагу. Вона стане на сніг, коліно ноги зміститься всередину повороту, лижа опиниться на канті, а однойменна нога почне розгинатися, натискаючи на кант. Прогинаючи лижу, яка стане кривою і почне повертати.

Якщо гірськолижникові все це вдасться зробити точно, то поворот почне наближатися до майстерному. Освоївши різаний поворот в більш простих умовах, гірськолижникові захочеться ним користуватися і в більш складних умовах: на дуже жорсткому і швидкому штучному снігу, на спортивних трасах і на крутих трасах, на яких він повинен повертати не там, де йому заманеться, а там де цього вимагає обраний шлях.

Удосконалення нескінченно ... Особливо воно нескінченно в гірських лижах. І якщо Ви дійсно хочете стати дуже хорошим гірськолижником, на це потрібен час. Але не журіться, що лижі Вас занадто захоплять і заберуть багато часу. Це добре. Ви будете багато рухатися, що допоможе Вам залишатися здоровим.
Для тих, хто багато часу присвятив гірським лижам, ходить по трасах і прагне до високих спортивних результатів.

А тепер я хочу звернутися до тих, хто багато часу присвятив гірським лижам, добре ходить по трасах і прагне до високих спортивних результатів. Все, що було викладено вище - це основа сучасних гірських лиж. Без її освоєння високих результатів сьогодні досягти важко.

Більшість з Вас вчилися, напевно, по-іншому. Багато чого з того, що я викладав, Вам може здатися незначним і непотрібним. Не буду переконувати Вас думати по іншому. Тільки час розставить все на свої місця.

І все-таки, незважаючи на це, деякі істини для Вас, що прагнуть до спортивних результатів, постараюся викласти.

Ви хочете швидше всіх проходити траси, на яких змагаєтеся, тому не погано було б згадати одну формулу, яку знало моє покоління, навчаючись у 8 класі середньої школи:

St = V, де t - час, V - швидкість, S - шлях.

Спробуємо цю формулу розшифрувати з позиції гірських лиж і подивимося з чого складається шлях спускається по трасі гірськолижника. Він складається з сполучених між собою дуг, по яких рухається на трасі спортсмен. Шлях спортсмена буде тим коротше, чим більш випрямленими виявляться складові його дуги.

Від чого ж залежить максимальне випрямлення шляхи:
1) від характеру поставленої траси;
2) від уміння спортсмена точно, в потрібний момент починати поворот і без будь-яких зволікань переходити до наступного, бо всяке зволікання з переходом до наступного повороту подовжує шлях спортсмена.

Тепер подивимося, від чого буде змінюватися швидкість спускається по трасі спортсмена. Перш за все, від крутизни схилу і ковзання лиж.

У зв'язку з цим, чим більше будуть наближатися дуги, по яких спускається спортсмен, до лінії падіння схилу, тим більше буде наростати швидкість спуску.

А це, в свою чергу, буде залежати:
а) від характеру поставленої траси;
б) від уміння гірськолижника спрямляют шлях на поставленої трасі;
в) від уміння прискорювати рух лиж за рахунок своїх м'язових зусиль;
г) від уміння рухатися по дузі без прослизання лиж, різано і тим самим не втрачати набрану швидкість.

Щоб виконати усе вищевикладене, гірськолижник повинен сдулать чітко і без зволікання ряд дуже важливих рухів, що складають навик різаного повороту:
а) швидко перенести вагу з однієї опорної ноги на іншу, зберігаючи при цьому ногу сильно зігнутою в колінному і гомілковостопному суглобах;
б) відвести стопу безопорной ноги разом з лижею тому і наблизити до снігу за рахунок її розгинання в тазостегновому суглобі;
в) коліно безопорной ноги вивести всередину повороту так, щоб гомілка безопорной ноги виявилася паралельної гомілки опорної ноги і не заважала останньої ставити кант під потрібним кутом.

Сьогодні кожен рух, що входить в навик різаного повороту, випробувано і грає свою дуже важливу роль, воно не може, з чиєї-небудь примхи, безболісно бути виведено з досвіду або замінено іншим рухом.

Тільки великі спортсмени, що змагаються тривалий час на найбільших змаганнях, здатні вносити ефективні корективи у сформований навик. Думаю, що всім іншим, хто намагається будь-що-будь внести корективи в руховий навик різаного повороту, краще цього не робити зовсім, або вже якщо і робити, якщо вже і робити, то дуже обачно, з розумом і вкрай обережно.

Поява лиж з карвинговой геометрією, явище, без всякого сумніву, прогресивне. Воно кардинально полегшило і покращило управління лижами. Однак через надмірну реклами карвінговая лижа була піднесена як саме велике відкриття в гірських лижах, здатне змінити гірські лижі настільки, що вони перестали б бути схожими на себе. З'явилася велика кількість рекламних плакатовна яких спортсмени спускаються в абсолютно немислимих для гірськолижників позах. Почала рекламуватися спеціальна гірськолижна техніка на карвінг. Як диво стали підноситися лижі з карвинговой геометрією, які варто лише надіти і відразу навчишся ними керувати і легко помчить по глибокому снігу і льоду.

Останнім часом до нас стали часто приїжджати в гості емігрували колись з Росії гірськолижники, які називають себе гірськолижними інструкторами. Раніше вони були здебільшого посередніми гірськолижниками і такими більшість з них залишаються і сьогодні. Ці гірськолижні "фахівці", сподіваючись на некомпетентність наших любителів гірських лиж, стали вчити простаків, як треба кататися на сучасних гірських лижах. Вчити абсолютно неймовірному, нічого спільного не має з справжніми сучасними гірськими лижами.

А життя, тим часом, йде своєю чергою. Виробники лиж, отримавши чудову рекламу на карвінгові лижі і продавши безліч лиж нових конструкцій, не сидять склавши руки, а вдосконалюють далі лижі з новою геометрією, покращуючи їх гнучкість в подовжній площині і збільшуючи жорсткість в поперечній площині. Крім того, вони зменшили довжину лиж. У всьому цьому були досягнуті чудові результати. Нові сучасні лижі, звичайно, внесли і невеликі корективи в майстерність гірськолижної еліти. Але це були лише невеликі доповнення, в корені не міняють складався роками стереотип різаного повороту. Та цього й не могло статися. Адже геометричні форми класичних і карвінговиих лиж створені на одному і тому ж принципі.: На різниці між шириною носка, середини і п'яти лижі, що й дало можливість виконувати на тих і інших моделях різаний поворот. Проте різниця в геометричних формах носка, талії і п'яти у карвінгових лиж була більше, ніж у класичних. Лижа з карвинговой геометрією, поставлена ??на кант, здатна сильніше прогинатися і крутіше повертати, що призводить до виникнення більшої відцентрової сили і змушує гірськолижника шукати більш ефективних способів боротьби з нею. Придивляючись до спускам кращих гірськолижників світу на трасах слалому на Першості світу в Сант-Антоні в 2001 році, і особливо на Олімпійських іграх в 2002 році в США, слід визнати, що спортсмени не тільки все більше і більше пристосовуються до нових моделей лиж з карвинговой геометрією , але і пристосовуючись вдаються часто до нових рухів при виконанні давно освоєного рухового навику "різаний поворот".

Нова технологія гірських лиж дозволила виробляти лижі, які сприяють прискорення переходу від одного різаного повороту до іншого, адже лижа з карвинговой геометрією, поставлена ??на кант здатна сильніше прогинатися, крутіше повертати і швидше починати новий поворот.

Все це вимагало більш швидкої перекантовкі лиж. Положення плоских лиж, при переході від одного повороту до іншого, зникло.

Поиск

Календарь

«  Август 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архив записей

Рекомендуємо

Продається!
Земельна ділянка
47 соток
погода Плай ][ ГК Плай ][ отдых Плай ][ курорт Плайя ][ лыжи Плай ][ зимой Плай ][ горнолыжный Плай ][ комплекс Плай ][ Веб камера Плай ][ Подъемники Плай ][ Плай во Львове ] человек Плай ] фото и видео Плай ] трассы Плай ] выдержки Плай ] трансфер Плай ] сноуборд Плай [ ресторан Плай [ Как доехать Плай [ отеле Плай [ парковка Плай [ стоимость Плай [ цены Плай

Погода в Украине