ГК "Плай" ГК "Плай" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play"

ГК "Плай"
Львівська обл.
Сколівський район
с. Плав'є;
тел.: +38 (03251) 3-52-71
Vkarpatah@ukr.net
Служба довідки
Тел: +38 (03251) 35-162
Бухгалтерія
Тел/факс:
+38 (03251) 35-161,
+38 (03251) 35-270
СПА-Центр «Шафран»
Тел/факс:
 +38 (03251) 35-163
Готель «Плай»
Тел/факс:
+38 (03251) 35-164
Готель
 «Плай» біля шосе
Тел/факс:
+38 (03251) 35-271
Координати:
48 ° 54'6''N, 23 ° 17'43''E

Погода в Украине

Наш опрос

Де краще?
Всего ответов: 579

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0



Школа гірських лиж. Крок за кроком.


Плай гірськолижний

Школа гірських лиж. Крок за кроком.

ШКОЛА гірських лиж. КРОК ЗА КРОКОМ. ЧАСТИНА 1.
Е. Кожевникова
Для чого ми це все почали?

Щоб розповісти вам, дорогі читачі, про те, що навчитися кататися на гірських лижах просто і легко.

В якості основи для наших матеріалів ми вибрали розділи з книги двократної срібної призерки Олімпіади з фрістайлу Єлизавети Кожевнікової - людини, з одного боку, більш ніж знаменитого і шанованого, а з іншого боку, думаючого і усвідомлює свій життєвий досвід. Крім того, Єлизавета володіє ще даром коротко і просто викладати на папері складні прийоми гірськолижної техніки.
Початок почав
Готуючись до написання цих глав я, заради цікавості, спробувала з'ясувати, що на цей предмет вже написано в минулому і в сьогоденні. Треба сказати, що проаналізувавши всю цю інформацію, я прийшла до висновку, що в багатьох експертних виданнях з гірських лиж чітко простежується наступна тенденція. Всі вони нагадують швидше підручники з теоретичної фізики, ніж з практичних гірським лижам. Зазвичай такі праці відрізняє глобальний розмах і об'ємність. «Обсасиваніе» всіх деталей, розкладка кожного елемента техніки на самі дрібні складові. Але ж неможливо осягнути неосяжне. Нерозумно сподіватися, що абсолютний новачок, перебуваючи на схилі в 35 ° крутизною, стане згадувати, як би йому дістатися до підніжжя, використовуючи дві сторінки тексту подібного підручника. Мені соромно зізнатися, але навіть я, будучи експертом в гірських лижах, відчувала себе повною ідіоткою, намагаючись уявити, що мають на увазі автори і як це все співвідноситься з реальними технічними прийомами. У цьому сенсі мені дуже імпонує точка зору «махрових» практиків, наприклад Жана-Клода Кіллі - трикратного олімпійського чемпіона з гірських лиж. Ця точка зору грунтується на наступному. Сучасна гірськолижна техніка - це башточка, що складається з окремих цеглинок. Цеглинки - найпростіші елементи, без яких освоїти повну картину складених рухів неможливо. Висота вежі буде залежати від кількості часу і зусиль, витрачених вами на її будівництво. Адже і Херманн Майер не народився відразу «Херманном Майєром» (в гірськолижному сенсі). Будь альпійська «зірка» починала з азів, з самого підніжжя - «плуга», «юза» і прямих спусків по пологих схилах. Просто в результаті кожен отримує ефект, прямо пропорційний силі бажання вдосконалюватися і вчитися, а також витраченим на це старанням.

 Я хочу сказати кілька слів перед тим, як почну з вами ділитися всякими премудростями. Кататися слід із задоволенням і багато, не витрачаючи даремно час на комплекси з приводу своєї недосконалості. Обсяг катання все зробить за вас (якщо звичайно цей обсяг накопичується з головою). Всі помиляються на схилі, і навіть Папа Римський, пристрасний шанувальник гірських лиж, падав на трасі і доставляв турботи своїй охороні. Хваліть себе за кожний вивчений урок! Пам'ятайте, що похвала у справі - найпотужніший стимул для розвитку. Ставте перед собою реальні цілі, досягайте їх з радістю і нехай невдачі не ввергають вас у відчай. Пам'ятайте, що на першому місці завжди коштує задоволення!
Перші кроки
Як своєрідних титрів перед захоплюючим кіно під назвою «Навчання гірським лижам» пропоную вам невеликий набір вправ, які необхідно виконувати щоразу перед катанням. Загальна назва цих вправ - «розтяжка», витрачається на неї всього п'ятнадцять хвилин, а ефект дуже і дуже великий.
Розтяжка
включає в себе наступні складові.

    Розтяжка задньої поверхні стегна.
    Розтяжка чотириголового м'яза (передній поверхні стегна) і зв'язки надколінника.
    Розтяжку внутрішньої поверхні стегна простіше робити без лиж.
    Підготовка до роботи кульшового суглоба і опрацювання задньої поверхні стегна. Має сенс робити це, знявши лижі. Такі помахи особливо продуктивні, оскільки важкий черевик створює достатню інерцію для того, щоб значно збільшити амплітуду.
    Верхній плечовий пояс також потребує розтяжці. Почніть, з обертань головою і ви відмінно «прохрустіте» все шийні хребці.
    Зробіть десяток обертань руками, а також кілька скручувань в різні боки. Цим ви разомнете грудний відділ хребта. Для поперекового відділу зробіть декілька нахилів в різні боки і «млин». Якщо ж ви хочете краще пропрацювати весь хребет і спинні м'язи, то ляжте на сніг і закиньте ноги за голову або зробіть «берізку».

Тим, хто міцно і впевнено стоїть на лижах, я бажаю всього доброго і відправляю їх до наступної глави, де детально описується техніка катання по горбах. Я ж як досвідчений товариш, візьму за ручку всіх новачків і поведу їх на навчальний пологий схил, на першу в їхньому житті тренування.

Отже, вгадайте, чому ми з вами насамперед будемо вчитися? Стрибків зі скель через тріщини? Катання в глибокій цілині? Вишивання хрестиком? От і не вгадали! - Перше, чого вам доведеться навчитися - падати на схилі. Страшно?! Ще й як! Але пам'ятайте, що страх - це ваша нормальна реакція, це ваша енергія, що дозволяє максимально зібратися і сконцентруватися для плідної навчання. Запевняю вас, що навчившись робити цей прийом, ви автоматично будете захищені від можливих травм і забудете про страх. Що потрібно знати, щоб падати правильно? Ні в якому разі не розслаблятися під час падіння! І як можна швидше зупинити вашу неконтрольований рух по схилу вниз. Як тільки ви відчули, що втратили рівновагу настільки, що встояти на ногах неможливо, постарайтеся відразу ж напружитися і представити себе «жорсткої паличкою». Ви можете падати назад, вперед, вбік - все це не страшно, якщо ви не будете котитися стрімголов вниз по схилу, збираючи сніг у свої кишені і рукавички. Отже, ви таки впали. Уточню - впали правильно, і швидко припинили всякого роду обертання і поступальний рух вниз. Тепер вам потрібно піднятися, ви ж не збираєтеся пролежати на схилі залишок дня! Скажу відразу, що спроби піднятися з положення «вниз головою» приречені на довгі і тривалі муки. Піднятися завжди буде простіше, якщо ви з будь-якого незручного становища, в яке потрапили в результаті падіння, приймете більш природне - ногами вниз по схилу. Далі, використовуючи одну або обидві палиці, ви без праці приймете вертикальну стійку. Якщо ваші ноги в результаті падіння Заплелися «вузлом», «розв'яжіть» їх спочатку, а вже потім вставайте. Найпростіше це зробити з бокового положення. Тому як би ви не лежали на схилі, перш ніж встати, прийміть позицію сидячи на стегні. Я вам можу порадити попрактикуватися в падіннях, але це те ж саме, як якщо рекомендувати повправлятися в поданих на слизькій доріжці. Будьте впевнені, кількість саме перейде в якість!

Перш ніж виходити на справжній схил, я пораджу вам повправлятися в пересуванні по рівнині. Поїздити коником, відштовхуючись двома палицями, так само як це роблять рівнинні лижники. Постарайтеся як слід відчути, як веде себе ваш інвентар. Відчуйте, як передається імпульс від черевика до лижі. Відчули? Тепер вам належить увібрати в себе, запам'ятати всіма клітинками своєї пам'яті, відкласти в кожному нейроні головного мозку поняття про правильну гірськолижної стійці.

Правильна стійка - це коли плечі, коліна і стопи знаходяться на одній вертикальній осі. Особливу увагу рукам! Ви завжди повинні бачити свої кисті та передпліччя!

Наступний «найскладніші» маневр, який ви повинні освоїти - «підйом вгору по схилу« драбинкою ». Здійснювати цей маневр простіше проднімаясь з невеликим просуванням вперед і з особливим упором на нижню палицю. Причому, руку тримаєте не як зазвичай, а спирайтеся на неї зверху. Якщо для вас це пересування не склало праці, то на черзі дуже простий прийом, який легко і плавно доставить вас вниз.

Це так званий «юз».

Залишайтеся в тому ж положенні, як при підйомі «драбинкою», тобто коли лижі перпендикулярні лінії спаду схилу і «завантажені» по всій довжині. Щоб вони поїхали юзом вниз злегка нахиліть обидва коліна в долину. У той момент, коли ви знімаєте лижі з гострого канта і ставите їх на ковзаючу поверхню, ви починаєте рух юзом, прослизаючи боком по схилу. Хочете їхати швидше - допомагайте собі верхній палицею! Якщо хочете сповільнити рух або зупинитися - нахиліть обидва коліна до схилу. Попрактикуйтесь в «юзі» вниз і підйомах «драбинкою» наверх

Ну ось і все на перший раз! Я думаю, що на виконання і засвоєння всіх цих маніпуляцій у вас піде не менше двох годин. Щоб процес акліматизації проходив для вас якомога м'якше я раджу не кататися в перший день більше двох годин. Для початку цілком достатньо., Але якщо жага діяльності та утворення вас не покидає, то після обіду ви можете відправитися на невелику пробіжку або прогулянку швидким кроком.
Катання по горбах
Катання по горбах судячи з усього, національний російський гірськолижний вид спорту. Як говориться: «... багато у нас схилів, а порядку на них немає ...». На жаль, пориті буграми траси в нашій батьківщині зустрічаються набагато частіше, ніж доглянуті і запрасовані. Тому, катання по горбах, не екстремальна розвага, а життєва необхідність. Їзда по рельєфному схилу вимагає від гірськолижника, перш за все відчуття незалежної роботи верхньої і нижньої частини тіла і розуміння того, що на буграх спочатку необхідно навчитися їздити повільно. Це - необхідна умова як для фахівців в могулі (напрям у фрістайлі), так і для гірськолижників самого широкого профілю. Говорячи «комфортно» я розумію здатність лижника здолати схил будь крутизни, з буграми будь-якого розміру.

Треба бути чесним до кінця і зізнатися, що горбисті схили - не найпривабливіша поверхню для гірськолижника-професіонала. Воно не було і моїм улюбленим заняттям, і будучи активної гірськолижницею я долала такі ділянки безнадійним «юзом», приховуючи за ним свою неспроможність по цій частині техніки. Але коли життя повернулося так, що я змушена була професійно займатися фристайлом, мене охопив жах при вигляді моєї першої в житті могульного траси. Помучившись на буграх сезон я мало-помалу зрозуміла що до чого. Оскільки на той момент я вже була досвідченою гірськолижницею і володіла непоганий координацією, то перше, що мені довелося усвідомити, був наступний висновок:

На буграх набагато важче їхати повільно, ніж швидко.

Тому, перш ніж лізти на великі реальні горби, знайдіть собі відносно плоску ділянку схилу з відносно невеликими горбами і потренуйтеся на ньому.

Для того щоб навчитися руху абсорбації (обробки) горбів, зробіть прямий спуск активно сідаючи на маківці горбів і розпрямляючись в ямі між ними. Правда, просто?! Тепер зверніть увагу на одну деталь: скочуючись з горба і розпрямляючись, опускайте носки лиж у яму. Це можливо тільки тоді, коли є акцентоване гомілковостопні рух, провокує опускання носків лиж. Для чого це потрібно? Для того, щоб погасити надлишкову швидкість, зберегти центральну стійку і контроль над лижами. Скочуючись із задньої частини бугра (та, яка не видно зверху), розгинаючись і опускаючи шкарпетки лиж назустріч фронтальної частини (та, яку видно зверху) гірськолижник наїжджає на неї і істотно гасить швидкість. Чому? Тому що фронтальна частина зазвичай або зовсім плоска, або має контр-уклону. Не потрібно боятися, що таким чином ви «увіткнете» в зустрічний бугор! Закруглені носки лиж та інерція витягнуть вас на верхівку, яку потрібно обробити глибоким присіданням. Далі - все за планом: розгинається - шкарпетки лиж вниз - виїзд на верхівку - глибоке присідання.

Зробіть кілька таких прямих спусків на своєму «навчальному» полігоні. Головне - зберегти центральну стійку і відпрацювати м'які абсорбуючі руху «вгору - вниз», відчути як гаситься швидкість за допомогою лиж.

Наступним кроком буде те ж вправу, але з додаванням уколу ціпком, який носить основоположне значення, так як робота рук організовує руху всієї нижньої частини тіла. «Я уколів не боюся, якщо треба - уколюсь. Ну подумаєш укол - уколовся і пішов! »Укол в потрібний момент і потрібної частини бугра - 90% успіху! Тому, у вашій голові повинна стояти єдина асоціація: чим далі я витягую руку для уколу - тим краще. Точка уколу локально розташовується на задній поверхні бугра, відразу за його верхівкою. Звичайно, фактично це буде не укол, а тільки його позначення, постановка палиці на поверхню без зайвого «колючого» акценту, але такий маневр спричинить за собою цілий ланцюжок рухів, яка дозволить легко подолати найкрутіший бугор. Отже, зробіть (тільки для тренування, адже ви вже вмієте це) ще кілька прямих спусків, обробляючи горби і намагаючись в распрямления положенні витягнути вперед руку для уколу. На самій верхівці бугра, коли ви знаходитесь в самій низькій стійці попередній укол вже закінчено і рука знаходиться чітко перед вами. У точці «на вершині горба» ви починаєте витягати вперед другу руку для уколу. Це допомагає вам змістити центр тяжіння вперед і опустити шкарпетки в яму між горбами. Далі знову все за планом: розгинається - укол - шкарпетки лиж вниз - виїзд на верхівку - глибоке присідання - розпрямлення - укол - присідання і т.д.

Тепер справа залишилася за малим - вирішити де і коли повертати?

Як це не дивно звучить, але спроби зобразити різаний поворот на горбистому схилі - самогубний. Тому, по суті, існує два способи повороту на буграх. Перший - поворот з прослизанням по схилу горба на лижах, розгорнутих перпендикулярно схилу, з перекантовкі на фронтальній (та, яку видно зверху) частини бугра. Це найбільш оптимальний і безпечний метод контролювання швидкості і при деякій практиці ви будете почувати себе більш ніж комфортно. Отже як же тепер виглядає механізм проходження бугра: виїзд на верхівку бугра укол палицею - розгинається - шкарпетки лиж вниз - поворот - виїзд на верхівку - глибоке присідання - укол палкою - розгинається - шкарпетки лиж вниз - поворот - виїзд на верхівку ...

Другий спосіб повороту на буграх - той, який використовують професіонали - могулісти. По суті, це пряма їзда з деякими вкрапленнями поворотообразних рухів. Грунтується вона, в основному, на величезній амплітуді абсорбування горбів колінами і стегнами, а також - на використанні динаміки лиж як гасителя швидкості. Це проста і дієва система, але щоб домогтися автоматизму в її застосуванні необхідно витратити деякий час.

В кінці нашого уроку давайте разом ще раз «по кісточках» розберемо весь простий набір рухів при їзді по горбах. Уявіть собі, що ви рухаєтеся з гірськолижного схилу і вирішили проїхати не за самою рівною його частини: ви у високій стійці кантуете лижі на схилі горба, зовнішня нога (та, що ближче до долини), наприклад - права. Одночасно що робите? - Правильно - витягаєте вперед праву руку для уколу. Як тільки шкарпетки лиж стосуються фронтальної поверхні бугра (та, що видно зверху), ви посилюєте тиск на лижі, ставлячи їх практично поперек схилу. У цей момент «відзначаєте» укол палицею і почавши глибоку обробку бугра проїжджаєте через його верхівку. Тут тиск на лижі приблизно однакове. Після цього ви витягуєте ліву руку для чергового уколу (якомога далі), опускаєте шкарпетки в наступну яму і задавлівая ліву лижу, розпрямляється. Ви напевно все зробили правильно і тепер для вас не складе ніяких труднощів зробити останню фазу повороту: лижі впираються боком в бугор і ви при цьому робите енергійне абсорбуюче рух, повернувшись обличчям вниз по схилу. Все! Ви тепер вмієте це!

Єдине, на що, доведеться вносити коректування, - це на великий ухил схилу і жорсткість снігу. Перше можливо пом'якшити більшою амплітудою абсорбуючих рухів, друге-шляхом посилення кантування.

А тепер - «вузлики на пам'ять».

    Їзда по горбах сполученими поворотами неможлива без яскраво вираженої фронтальної стійки. Всі відхилення назад чреваті падіннями. Іншими словами, ви завжди повинні відчувати гомілкою мову черевика.
    Фронтальну стійку допомагає зберегти випереджаюче укол палицею в задню поверхню бугра.
    Для більш м'якою та ефективної обробки бугра використовуйте механічну м'якість лиж. Для цього опускайте зусиллям шкарпетки лиж у яму між горбами.
    Чим жорсткіше схил, тим сильніше канти і не забуваючи про контрвращеніях тулуба, тим енергійніше абсорбує горби.
    Дивіться вперед! Направте свій погляд на наступний бугор, а ще того краще, дивіться через два - три бугра.

Поиск

Календарь

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Рекомендуємо

Продається!
Земельна ділянка
47 соток




погода Плай ][ ГК Плай ][ отдых Плай ][ курорт Плайя ][ лыжи Плай ][ зимой Плай ][ горнолыжный Плай ][ комплекс Плай ][ Веб камера Плай ][ Подъемники Плай ][ Плай во Львове ] человек Плай ] фото и видео Плай ] трассы Плай ] выдержки Плай ] трансфер Плай ] сноуборд Плай [ ресторан Плай [ Как доехать Плай [ отеле Плай [ парковка Плай [ стоимость Плай [ цены Плай

Погода в Украине