ГК "Плай" ГК "Плай" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play"

ГК "Плай"
Львівська обл.
Сколівський район
с. Плав'є;
тел.: +38 (03251) 3-52-71
Vkarpatah@ukr.net
Служба довідки
Тел: +38 (03251) 35-162
Бухгалтерія
Тел/факс:
+38 (03251) 35-161,
+38 (03251) 35-270
СПА-Центр «Шафран»
Тел/факс:
 +38 (03251) 35-163
Готель «Плай»
Тел/факс:
+38 (03251) 35-164
Готель
 «Плай» біля шосе
Тел/факс:
+38 (03251) 35-271
Координати:
48 ° 54'6''N, 23 ° 17'43''E

Погода в Украине

Наш опрос

Де краще?
Всего ответов: 579

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0



Системи механічного (штучне) засніження як обов'язковий елемент сучасного лижного центру


Плай гірськолижний

   

Системи механічного (штучне) засніження як обов'язковий елемент сучасного лижного центру


Росія - країна, як з найбільшим (в перспективі) ринком лижного спорядження, так і з найбільшими в світі можливостями з будівництва та експлуатації сучасних лижних центрів. Сьогодні переважна більшість російських лижників катаються не в найкращих умовах, а значить - є дефіцит, а значить, - ринок для будівництва подібного роду спортивних споруд супер-перспективний, лижні центри будуть затребувані напевно. Разом з тим, цей ринок має ряд особливостей. Варто зазначити, що більшість існуючих в реальності чи на папері російських лижних центрів розташовані поблизу від великих міст, що є як набором «плюсів» (зручно добиратися від міської межі до лижної траси, зручно організовувати саму роботу лижного центру з точки зору комунікацій і т. п.), так і набором «мінусів» і про ось один з таких «мінусів» необхідно сказати докладно.

Справа в тому, що більшість російських міст, а особливо - міст-«мільйонників», навколо яких і зібрані лижні центри, розташовані в зоні з нестійкими зимами, з мінливою погодою з листопада по березень і з миттєво зникає безцінним сніговим покривом у разі відлиги. Всі пам'ятають «жахливу» зиму сезону 2006-2007 р.р., побівшую всі показники по високих температур - до +14 ° С в Москві в січні і такі «рекорди» були встановлені по всій європейській території Росії.

Природно, що такі природні катаклізми «вбивають» будь-який попит на послуги лижних центрів, зводять нанівець усі зусилля з будівництва та благоустрою: немає снігу - ніхто з лижників не приїде подивитися на зелену травичку, протаявшую крізь перемерзлий бруд. Разом з тим, навіть такі «мінуси» можна перетворювати на «плюси», використовуючи сучасні технології, а саме - встановлюючи на лижних центрах системи механічного засніження, попросту кажучи - системи, що роблять штучний сніг.

Подібні технології використовуються на Заході вже багато років, вони ретельно опрацьовані і дозволяють навіть в умовах міста (приклад - щорічний етап Кубка світу з лижних гонок у Дюссельдорфі) робити повноцінну лижну трасу.

Разом з тим, ці технології мають ряд особливостей, враховувати які необхідно.

Практично всі лижні центри Європи використовують виробництво снігу за допомогою систем засніження в періоди, коли природного снігу недостатньо для повноцінного катання на лижах. Процес утворення штучного снігу вимагає трьох складових - низької температури навколишнього середовища, значної кількості води і, нарешті, наявності стисненого повітря. При отриманні снігу за допомогою снігогенератори (снігових гармат) використовуються значні обсяги води та електричні потужності. Ця стаття включає в себе наступні розділи:

1. Системи засніження

2. Резервуари

3. Температура по вологому / сухому термометру

4. Спеціальні добавки

5. Системи попереднього охолодження води

6. Управління системами засніження

7. Повітряні компресори

8. Трубопроводи

 

1. Системи засніження

Професійний підхід до виробництва якісного снігу дуже важливий, і багато хто з постачальників систем засніження кажуть «Виробництво снігу - мистецтво». Якість снігу, отриманого в результаті застосування систем засніження, може варіюватися від «дуже сухого» до «дуже вологого». Траси для новачків, для масового використання не такі, як траси для професіоналів, і вимагають зовсім іншого товщини сніжного покриву і якості снігу. Якість снігу також впливає на зручність процесу розподілу його з лижних трасах. Наприклад, для отримання траси виняткової якості, часто, на основний шар вологого важкого снігу буває необхідно укласти шар сухого і легкого снігу.

Системи засніження відтворюють природний процес снегообразованія. У природі сніг утворюється в результаті конденсації водяної пари в мікрокристали льоду при низькій температурі навколишнього середовища та низькій відносній вологості. Чиста вода замерзає (теоретично) при температурах нижче 0 ° С, коли кілька молекул води з'єднуються одна до одної, і утворюють те, що називають ембріоном, затравкою або центром нуклеації. Прилеглі молекули води продовжують приєднуватися до ембріону і формують кристали льоду. Такий процес називається гомогенною нуклеації. Якщо при утворенні кристалів льоду в воді присутні домішки, то такий процес називається гетерогенної нуклеації. Домішки служать як центрів нуклеації (затравок) для формування кристалів льоду. Гетерогенна нуклеація можлива навіть при позитивних температурах навколишнього середовища. Температура, при якій відбувається утворення крижаних кристалів на домішках, називається температурою гетерогенної нуклеації. Машини для виробництва снігу - снігогенератори, використовують ці фізичні процеси для приготування снігу з використанням охолоджуючого стисненого повітря, води і, іноді, добавок, які використовуються як каталізатори кристалізації.

Існує три типи снігогенератори (снігових гармат) - снігогенератори з внутрішнім змішуванням, снігогенератори із зовнішнім змішуванням, і, нарешті, вентиляторні снігогенератори. Фактори, які враховуються при виборі типу обладнання, включають в себе:

- Швидкість вітру;

- Напрямок вітру;

- Температура навколишнього повітря;

- Відносна вологість;

- Доступність стисненого повітря;

- Доступність електроенергії;

- Розташування схилів до сторін світу;

 

Нижче наведено короткі описи трьох типів систем засніження:

Система з внутрішнім змішуванням - система з використанням змішування води та повітря у внутрішній камері форсунки снігогенератори. При виході суміші води та стисненого повітря з форсунки відбуваються розширення цієї суміші і термодинамічний ефект охолодження (нижче 0 ° С). Крихітні краплі води замерзають, формуючи мікрокристали, які, в свою чергу, стають центрами нуклеації. На таких центрах нуклеації (запал) з більших крапель формуються пластівці снігу.

Система із зовнішнім змішуванням - Ще один тип водоповітряної системи. Такі системи передбачають вихід стисненого повітря і води під тиском через окремі сопла снігогенератори. Стисле повітря розширюється і сильно охолоджує мікроскопічні краплі води, що виходять з водних форсунок. При цьому утворюються центри нуклеації. У системах із зовнішнім змішуванням швидкість струменя нижче, ніж в системах з внутрішнім змішуванням. З цієї причини снігогенератори із зовнішнім змішуванням монтуються на вежах для того, щоб дати краплях води достатньо часу для нуклеації та формування снігу до досягнення ними рівня грунту. Іноді використовують системи із зовнішнім змішуванням без застосування стисненого повітря і вентиляторів. При цьому для успішного виробництва якісного снігу використовують дорогі добавки, високі тиску і охолоджену воду.

Вентиляторні системи - В вентиляторних системах використовується подача повітря за допомогою вентилятора, замість стисненого повітря, для формування суспензії крапель води в повітрі. При цьому краплі знаходяться в повітрі достатній час для того, щоб значно охолодитися і замерзнути. Вентиляторні системи найчастіше оснащені також пристроями для зародкоутворення. Зазвичай такий пристрій складається з невеликого повітряного компресора, встановленого безпосередньо на снігогенератори, і контура зародишеобразующіх повітряних форсунок. При цьому змішування стисненого повітря з водою і подальша кристалізація відбувається вже в навколишньому середовищі. Цей тип гармат найбільш затребуваний і поширений.

Снігогенератори, які використовуються в системах з внутрішнім і зовнішнім змішуванням, не вимагають зовнішнього джерела електроенергії на місці установки снігогенератори. Але, незважаючи на цю перевагу, такі системи вимагають наявності централізованих компресорної і насосної станцій. Вентиляторні гармати вимагають підведення силових кабелів безпосередньо на місце установки снігогенератори для живлення вентиляторів і повітряних компресорів. Системи з внутрішнім змішуванням та системи вентиляторних гармат працюють в дуже широкому діапазоні температур і дозволяють контролювати якість снігу, завдяки використанню вентиляторів і повітряних компресорів. Ці технології якнайкраще підходять для широких трас і трас, які планується відкривати в самому початку зимового сезону для початкового покриття снігом. Системи з зовнішнім змішуванням є більш економічними в плані витрати електроенергії, але дозволяють працювати в більш вузькому діапазоні температур. Ще одним недоліком систем із зовнішнім змішуванням є висока чутливість снігогенератори до вітру. При використанні систем із зовнішнім змішуванням потрібно на 30% більше роботи снігоущільнюючі машин, у порівнянні з використанням систем з внутрішнім змішуванням / вентиляторних систем. Такі системи рекомендується використовувати для вузьких трас і трас, що відкриваються пізніше. При виборі типу снігогенератори враховується не тільки початкова вартість покупки снігогенератори, але і вартість самої системи (башти, насосні / компресорні станції). У розрахунок також приймаються ефективність і можливість застосування даного типу снігогенератори в конкретних умовах схилу. При цьому враховуються температура засніження, тип місцевості, ширина траси, бажана дата початку сезону, вимоги до рівня шуму.

 

Таблиця 1. Переваги та недоліки певних типів систем засніження

Тип системи засніження


Переваги та недоліки

З внутрішнім змішуванням


Переваги: ??Низька чутливість до вітру, робота при високих температурах, низька вага снігогенератори, можливість засніження широких трас, можливість регулювати якість снігу.

Недоліки: Низька енергоефективність, вимагає подачі стисненого повітря від компресорної станції, високий рівень шуму від повітряного компресора.

Із зовнішнім змішуванням


Переваги: ??Велика енергоефективність в порівнянні з системами з внутрішнім змішуванням, оскільки потрібна менша кількість стисненого повітря. Низький рівень шуму, простота управління.

Недоліки: Висока чутливість до вітру, вузький робочий температурний діапазон, після установки складно пересунути на інше місце, регулювати якість снігу реально тільки в дуже вузькому діапазоні, високі втрати завдяки вітру і сублімації.

Вентиляторні системи


Переваги: ??Потрібен мінімальна кількість стисненого повітря, найбільш енергоефективна технологія, низький рівень шуму, регулювання якості снігу в широкому діапазоні.

Недоліки: Вентиляторні снігогенератори складно пересувати по схилу, для переміщення потрібні снігоущільнюючі машини, оскільки обладнання громіздке і важке.

 

2. Штучні водойми

Отримання снігу вимагає значної кількості води. Для створення снігового покриття товщиною 16 см на площі 60 на 60 м потрібно 277500 літрів води. Така значна потреба у водних ресурсах часто буває проблемою для лижних центрів, оскільки потрібні джерела води із значним запасом води. Водозабір з природних джерел під час зимового сезону при низькій швидкості течії води може завдати шкоди природі. Для захисту мешканців водойм і можливості використання невеликих струмків і річок зазвичай створюються штучні водойми систем засніження. Використання штучних водойм дозволяє також мінімізувати витрати на транспорт води по трубопроводах. Така економія за рахунок сил гравітації можлива за умови, що водойма буде розташовуватися вище рівня установки системи засніження. При цьому витрати на будівництво штучного водоймища окупаються за рахунок економії електроенергії на підйом води протягом декількох років.

 

3. Температура по вологому / сухому термометру

За температуру сухого термометра приймають температуру навколишнього повітря. Відносна вологість - кількісний показник вмісту водяної пари в атмосфері. Відносна вологість навколишнього повітря відіграє дуже важливу для виробництва снігу роль. Збільшення кількості водних парів у повітрі веде до зменшення швидкості охолодження водних крапель до температур нуклеації (утворення кристалів). При розпиленні водних крапель в повітря при низькій вологості, тобто при низькому вмісті водяної пари, частина цієї води випаровується і за рахунок цього охолоджує навколишнє повітря, тому що для випаровування води потрібно нагріти її до досягнення прихованої теплоти випаровування. Щоб випарувати 1 літр води, потрібно 539 калорій, у той час як для її замерзання потрібно тільки 80 калорій. Це означає, що випаровування одного літра води дозволяє заморозити 6,7 літра води при температурі 0 ° С (для охолодження води на 1 ° С потрібно вивільнення тільки 1 кал. І в цьому причина того, що температура води не надто сильно впливає на термальний баланс процесу виробництва снігу).

У першому наближенні можна прийняти охолоджуючий ефект процесу випаровування наступним чином: зменшення реальної температури по сухому термометру на 0,5 ° С на кожні 10% падіння відносної вологості. Приклади:

- Повітря при -2 ° С і 50% відносної вологості має ту ж охолоджуючу здатність, що і насичений повітря (100% отн. Вл.) При -4 ° С.

- Повітря при 0 ° С і 40% відносної вологості має ту ж охолоджуючу здатність, як і насичений повітря при -3 ° С.

Температура по змоченій термометру (вологісний температура) враховує відразу два фактори - температуру навколишнього середовища і відносну вологість, тому цей параметр і застосовується при проектуванні систем засніження. Температура по вологому термометру - це температура мікрокрапель, що виходять з форсунок снігогенератори, яка досягається при завершенні всіх теплообмінних процесів з навколишнім середовищем. Всі автоматичні системи (включаючи управління водними ресурсами), встановлені в західних країнах Європи, зазвичай починають виробляти сніг при -4 ° С по вологому термометру. При цьому вважають, що виробництво снігу при більш високих температурах є непродуктивним і невиправдано дорогим. Тільки на кількох курортах, розташованих у більш теплих частинах Європи, наприклад в Іспанії та Португалії, починають виробляти сніг при -2 ° С по вологому термометру, оскільки в такому випадку не залишається вибору.

 

4. Спеціальні добавки

Для формування кристалів води при високих температурах навколишнього середовища використовують спеціальні добавки в воду. Молекули таких добавок грають роль зародків (затравок), навколо яких відбувається формування кристалічних структур. Як було сказано вище, такий процес формування кристалів називається гетерогенної нуклеації. В якості спеціальних добавок використовуються спеціальні білки (протеїни). Такі добавки дозволяють економити електроенергію і виробляти сніг гарної якості при маргінальних температурах. Прийняття рішення використовувати спеціальні добавки зазвичай залежить від чистоти використовуваної води і наявності / відсутності в ній природних речовин, що сприяють процесу кристаллообразования. Найчастіше вода з природних водойм вже містить достатню кількість необхідних речовин, і, отже, використання добавок не потрібно.

 

Поиск

Календарь

«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архив записей

Рекомендуємо

Продається!
Земельна ділянка
47 соток




погода Плай ][ ГК Плай ][ отдых Плай ][ курорт Плайя ][ лыжи Плай ][ зимой Плай ][ горнолыжный Плай ][ комплекс Плай ][ Веб камера Плай ][ Подъемники Плай ][ Плай во Львове ] человек Плай ] фото и видео Плай ] трассы Плай ] выдержки Плай ] трансфер Плай ] сноуборд Плай [ ресторан Плай [ Как доехать Плай [ отеле Плай [ парковка Плай [ стоимость Плай [ цены Плай

Погода в Украине