ГК "Плай" ГК "Плай" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play"

ГК "Плай"
Львівська обл.
Сколівський район
с. Плав'є;
тел.: +38 (03251) 3-52-71
Vkarpatah@ukr.net
Служба довідки
Тел: +38 (03251) 35-162
Бухгалтерія
Тел/факс:
+38 (03251) 35-161,
+38 (03251) 35-270
СПА-Центр «Шафран»
Тел/факс:
 +38 (03251) 35-163
Готель «Плай»
Тел/факс:
+38 (03251) 35-164
Готель
 «Плай» біля шосе
Тел/факс:
+38 (03251) 35-271
Координати:
48 ° 54'6''N, 23 ° 17'43''E

Погода в Украине

Наш опрос

Де краще?
Всего ответов: 579

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0



Навчання сучасної гірськолижної техніки


Плай гірськолижний

Навчання сучасної гірськолижної техніки

Навчання сучасної гірськолижної техніки
Дмитро Шишков

Начальник навчальної частини Всеросійської Асоціації гірськолижних інструкторів - Російської Національної Гірськолижної школи. (Ваги-РНГШ).

Ця стаття - моя думка з приводу навчання сучасної гірськолижної техніки, відзив на статтю державного тренера СРСР Ю.С. Преображенського «Різаний поворот, навчання і сучасні лижі»
Методика навчання

Методика навчання любителів розвивається на основі техніки чемпіонів спортивних змагань, включаючи могул і фрірайд. Так відбувається і в Альпійських країнах і в Росії.

Ми намагаємося швидко сприймати нове і, грунтуючись на розробках наших колег із Франції та інших країн, адаптуємо методику навчання до нашої, дивно різноманітною російської дійсності.

Правильний вибір схилу - основа успішного освоєння техніки. Якщо на початковому етапі навчання є можливість поступово збільшувати крутизну схилу, а протяжність і якість підготовки схилу дозволяють, то ми рекомендуємо використовувати послідовності вправ для прямого навчання паралельного, різане ведення лиж.

У цьому - ідеальному випадку, з самого початку у вправах використовується різаний направляючий ефект сучасних лиж. Контроль швидкості і гальмування, на початковому етапі, здійснюється поворотом до схилу до зупинки або гальмуванням плугом. Різні типи зісковзування служать для вироблення навичок закантовки - розкантовки лиж та гальмування, і не вивчаються, в даному контексті, як спосіб повороту.

На другому етапі навчання, коли лижник вдосконалюється, великого значення набувають вправи для вироблення правильної переднезадней завантаження лиж, вправи на бічній баланс і на особливості вертикальної роботи у разі різаного ведення на сучасних лижах. На сторінках журналу останнім часом з'явилися статті, присвячені таким вправам.

Методика навчання різаному повороту розроблена досить давно. Це зазначено в постанові Колегії центральної ради по туризму та екскурсіях (від 28 березня 1990 р № 4-15 і від 09 квітня 1990 р. № 5-32а) "Про вдосконалення системи підготовки та підвищення кваліфікації кадрів для гірськолижного туризму, спорту та відпочинку" . Кінцевою метою навчання там приймається різане ведення лиж, коньковий поворот і крок-жим. З тих пір, звичайно, багато чого змінилося, і, завдяки розвитку спорядження, різане повороту тепер можна і потрібно навчати не лише просунутих, а й початківців гірськолижників.

У самий останній час, спортсмени, на етапах Кубка Світу, активно використовують внутрішню лижу в повороті. Цей елемент буде включений в методику навчання в найближчий час.

На жаль, схему прямого навчання паралельного різаному ведення важко використовувати безпосередньо на гірськолижних курортах Росії.
Карвінг, але не тільки

За останні кілька років якість підготовки схилів на відомих гірськолижних курортах нашої країни помітно покращився. Тепер основним їх недоліком є ??мала різноманітність схилів. Часто, практично неможливо підібрати необхідну послідовність схилів, де гірськолижника відразу можна було б вчити тільки різаний поворот. До кінця дня на насичених, вузьких ділянках трас нариваються горби, і стан схилу погіршується. Всього, в Росії, від Камчатки до Центральних районів налічується понад вісімдесят гірськолижних центрів. Багато хто з них не мають снігоущільнюючі технікою або, через проблеми з фінансуванням, не використовують її в необхідному обсязі. Для початкового етапу навчання необхідні протяжні схили крутизною до семи градусів, яких вкрай мало в Росії.

З іншого боку, практично у всіх гірськолижних центрах Росії присутні схили з пологими ділянками, де можна і потрібно вивчати елементи різаного ведення. У той же час для контролю швидкості на крутих ділянках і маневрів на вузьких частинах схилу ми рекомендуємо вивчати вправи з прослизанням лиж у повороті. У цьому випадку, на початковому етапі навчання відома послідовність вправ - плуг, упор зовнішньою лижею, крок-поворот, основний поворот на паралельних лижах і раніше затребувані. Інструкторам необхідно пам'ятати, що упоровая техніка - не самоціль, більшість лижників здатні пройти шлях до кроку повороту - за одне, максимум два заняття. З іншого боку любителі гірських лиж приїжджають на курорт відпочивати, а не боротися за техніку, тому навчання має бути не тільки ефективним, але і комфортним.

  Як тільки лижник освоїв прості вправи - переходьте до більш складним, не зупиняйтеся на досягнутому. При поганій підготовці трас слід використовувати вправи на розвантаження лиж згинанням-розгинанням, різні гірлянди зісковзування з розвантаженням лиж, використовувати опуклі ділянки схилу і горби для відпрацювання розвантаження лиж і входу в поворот.

На етапі вдосконалення слід звертати увагу на вертикальну роботу і положення корпусу щодо нижній частині тіла. Як і у випадку різаного ведення, важливим елементом є незалежна робота ніг - баланс на зовнішній лижі, а в глибокому снігу - рівномірний розподіл завантаження лиж у повороті.
Про гірськолижника - любителях, інструкторів, і платних школах.

Мені здається, що на сьогоднішній день, в Росії, різаний поворот застосовують ті, хто присвятив його вивчення і тренувань певний час. Це спортсмени, справжні і колишні, які володіють різаним поворотом і любителі, що присвятили час його відпрацювання.

На жаль, у наш країні більшість любителів навчаються катанню самі, у батьків та друзів, а не у інструктора. У нашій країні тільки створюється система платних шкіл, де будь-хто міг би навчитися катанню на гірських лижах. Їх мало, і мало з тих, хто вже навчився основам продовжує займатися з інструктором. Із за цього, загальна культура гірськолижної техніки в нашій країні залишає бажати кращого.

Основна причина такого становища - у недостатній підготовці інструкторів. Одиниці з тих, хто працює інструктором, мають високу інструкторську кваліфікацію. Пройшовши навчання в школах інструкторів одного разу, і отримавши посвідчення кандидата-інструктора, багато хто вважає, що знайшли багаж знань для повноцінної роботи, і що їм нема чому більше вчитися. За двох-тижневу школу стати інструктором просто неможливо. Початкова підготовка інструктора дає лише можливість працювати, і не є достатньою. Необхідний обсяг знань, що вимагається для роботи інструктором дуже великий, і навіть спортсменам і технічним любителям необхідний час для його вивчення.

Ось що є програма шкіл підвищення кваліфікації інструкторів: основи фізичного виховання і спортивного тренування, фізіологічні основи занять гірськолижним спортом, організація гірськолижного спорту в Росії, гірськолижна техніка, методика навчання, прикладна педагогіка, тренування, спортивний інвентар та обладнання, гори і небезпеки в горах , лавинна небезпека, забезпечення безпеки і перша долікарська допомога, робота гірськолижного центру та його інфраструктура, гірськолижні траси, канатні дороги, функції ПСС, змагання, правової-економічні питання роботи інструктора і т.д.

Поступово накопичуючи досвід, і, що обов'язково, проходячи школи підвищення кваліфікації, інструктор може стати тією людиною, яка здатна залучити любителів гірських лиж.

У зв'язку з цим, хочеться звернутися до керівників гірськолижних центрів і закликати їх більше уваги приділяти кваліфікації інструкторів, які приймаються на роботу. Інструктор - особа гірськолижного центру. Висококваліфіковані, технічні інструктори привертають увагу не тільки початківців, але і просунутих лижників, створюючи імідж курорту, де все покликане задовольняти потреби відпочиваючих. Інструктори, які працюють із супроводу груп в інші країни, також повинні мати високу кваліфікацію, адже вони представляють обличчя туристичної компанії відправляє любителів в гори.

Інструктори, які навчають любителів і просунутих лижників, готують грунт для прогресу Російських спортивних шкіл. З одного боку загальний рівень гірськолижної культури підвищується. З іншого боку, система платних шкіл зможе створити робочі місця для спортсменів, які, з тих чи інших причин, закінчують виступати у професійному спорті. Якщо молоді спортсмени будуть впевнені у завтрашньому дні, то вони будуть тренуватися з більшою охотою і наполегливістю. Сподіваюся, що створення системи платних шкіл та висока кваліфікація інструкторів, приведе в майбутньому, наших спортсменів до перемог у спортивних змаганнях найвищого рівня.

До зустрічі на схилах.

Поиск

Календарь

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Рекомендуємо

Продається!
Земельна ділянка
47 соток




погода Плай ][ ГК Плай ][ отдых Плай ][ курорт Плайя ][ лыжи Плай ][ зимой Плай ][ горнолыжный Плай ][ комплекс Плай ][ Веб камера Плай ][ Подъемники Плай ][ Плай во Львове ] человек Плай ] фото и видео Плай ] трассы Плай ] выдержки Плай ] трансфер Плай ] сноуборд Плай [ ресторан Плай [ Как доехать Плай [ отеле Плай [ парковка Плай [ стоимость Плай [ цены Плай

Погода в Украине