ГК "Плай" ГК "Плай" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play"

ГК "Плай"
Львівська обл.
Сколівський район
с. Плав'є;
тел.: +38 (03251) 3-52-71
Vkarpatah@ukr.net
Служба довідки
Тел: +38 (03251) 35-162
Бухгалтерія
Тел/факс:
+38 (03251) 35-161,
+38 (03251) 35-270
СПА-Центр «Шафран»
Тел/факс:
 +38 (03251) 35-163
Готель «Плай»
Тел/факс:
+38 (03251) 35-164
Готель
 «Плай» біля шосе
Тел/факс:
+38 (03251) 35-271
Координати:
48 ° 54'6''N, 23 ° 17'43''E

Погода в Украине

Наш опрос

Як Вам Плай
Всего ответов: 331

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0ГІРСЬКІ ВЕРШИНИ СПЛЯТЬ ВО темряві ночі ...


Плай гірськолижний

   

ГІРСЬКІ ВЕРШИНИ СПЛЯТЬ ВО темряві ночі ...

Гірськолижний курорт Цель-Ам-Зее

Насправді гірських вершин не СПЛЯТЬ ВО темряві ночі-вони здригаються від жахливим крику невдалого лижника, стрімголов котиться по майже прямовисному схилу вниз ... без шапки, без лиж і без палиць-в одних рукавичках ... Та й те-мокрі, хоч викрути і протерті до дірок на пальцях про те, що горе-лижник ніяк не хоче стояти на ногах і весь час чіпляється цими самими пальцями за слизький схил ...

"Нічого!" - Думав він, ламаючи черговий ніготь, - "зате потім нігті стануть ще міцніше! Та це все фігня! Аби встигнути на останній вагончик підвісної канатної дороги, аби встигнути ... Чорт з ними-з лижами і палицями! Завтра знайду якщо снігом не замете ... Не збирати ж їх право зараз у насувається темряві ... " А темрява і туман насувалися швидко ...

Тим часом у самому містечку, дав притулок у схилах гір з довгими-довжелезними німецькими назвами і омивається з іншого боку дивовижним по крастоте гірським озером, на всю кипіла криклива на місцевий манер курортне життя ... Не важливо, що зараз озеро виявилося замерзлим. Все-таки зима ... Зате можна досхочу покататися по величезному крижаному столу на ковзанах або погодувати качок і всяких там гусей, у великій кількості присутніх в спеціально відведеній для цього (і напевно підігрівається жалісливими австріяками) ополонці.

Як і в будь-якому курортному містечку, все тут віддано на догоду туристам. І це не дивно! У жарких країнах, де основне благо-це море і сонце, ви спокійно можете з'явитися в пристойному місці в пляжному бікіні або коротеньких шортах.

"Ну і що? Тут все так ходять! Взагалі, скажіть спасибі, що я спромігся зняти маску і ласти ... я ж турист !..."- і цим все сказано. Манірним Метродотель, парівшімся в таку спеку у фраку залишається тільки потиснути плечима і постаратися зобразити на обличчі хоча б подобу усмішки. Мовляв, заходьте гості дорогі, хоч у довгих, хоч у коротких штанях, а хоч би і взагалі ... ну самі розумієте!

Так і тут, на зимовому горноложье. Усі звикли, що народ ходить в чому гори народили-в комбінезоні на космонавтскій манер, з лижами на плечах і в жахливим незручних, важких, гримлять і негнучких засобах пересування-лижних черевиках ... З боку здається, що всіх розбив якийсь невідомий досі параліч або мама в кожного з них була промисловим роботом марки Bosch. Ось і навчила крокувати за своїм-на негнучких ногах. А що ви хочете? Черевики чітко заточені для швидкого лижного спуску, для польоту над схилом ... а тут?!

Тим не менш, місцеві не нарікають. Власники ресторанів та магазинів дбайливо вкривають мармурові підлоги різного роду доріжками, що віддалено нагадують горде слово "килим" ... чи то підлоги бережуть, чи то свої вуха ... Дорожникам гірше. Всі дороги килимами не застелене і лижників, наполегливо дроблять асфальт, ходити тільки по спеціально відведеним прогумованим доріжках не змусиш. Залишається лише посипати все дрібним камінцем (раптом хто подскользнется?) І старанно латати мостові.

Таким чином, притуливши до спеціальної дерев'яної стійці-неодмінно атрибуту будь-якого закладу, від забігайлівки до дискотеки, своїх гірських "коней", трохи втомлені і порушені активним часом перепровадження на схилах лижники тягнуться до "апре-скі".

У нас ніхто чітко сказати, що означає цей термін не може. У австріяків-кожен заклад, будь то ресторан або готель, розуміє це по-своєму. Одні пропонують зігрітися глю-вайн і в затишній компанії витягнути ноги до каміна. Інші наполягають на добром полуденок з незамінними (і я б сказав, відмінним) пивом. Треті влаштовують гуляння в австрійському стилі з "народної" музикою. Кожен тут вільний замовити щось навздогін з місцевої кухні. Вибір, правда, невеликий. Крім вже зазначеного пива, туристам пропонується дивного вигляду і головне-смаку капуста, різного роду сосиски, невибагливо приготований Шмот м'яса без спецій, але зате з підливою ... втім, такий же позбавленою смаку.

Через те, що туристи приїжджають з різними національними коренями, то і пристрасті у них різні. Вічно голодні поляки налягають на м'ясо, американо-подібні жують бургери з картоплею (ну, що ви! В місті є навіть Макдональдс), місцеві воліють давитися моченої, а потім обсмаженої капустою з сосисками, ну а росіяни, зрозуміло, заважають горілку з пивом. ..

***

Саме туди-до запаху глю-вайну, до апетитним, підсмаженою в полум'ї каміна, сосисок і прохолодного пива "Едельвайс" повинен був відвести нашого горе-лижника останній блакитний вагончик підвісної канатної дороги. Саме мав ... Бо, коли нарешті йому вдалося привести себе в стійке в такій ситуації колінно-ліктьове положення і якраз біля станції підйомника, останній вагончик зник в тумані і канатка, жалібно рипнувши, зупинилася ...

Стало тихо-тихо. В розривах туману внизу виднілися вогники міста, а чорне небо над головою було суцільно усипана діамантами зірок. На сході великим білим млинцем висіла повна Місяць, висвітлюючи рівним матовим світлом сніговий схили гір. Красиво! ..

І-"... холодно" - зіщулився він, продовжуючи стояти в позі пса, якого надовго залишив господар у магазина. Коліна і лікті почали підмерзати.

"Що будемо робити?" - Продовжив він діалог зі своїм внутрішнім я .- "Поки холодно і страшно тільки мені. Я ж зовні ... так що давай думай!"

"Казав я тобі, не лізь на" червоний "схил", - бурчав внутрішнє я .- "Або лізь вранці, коли навколо такі ж ідіоти, як ти ... хоч допоможуть дошкандибати до вагончика. А тепер що? Орі не кричи- ніхто не прийде "

"А хто кричав: Давай! Не дрейф! Більше адреналіну! Я без нього чахнем! Наївся тепер по вуха?" Лижник підняв голову і подивився на Місяць. Ось тут би й завити ... А заодно і сфотографувати з боку. Типу: "Одинокий гірський вовк". Тьху!

"По-моєму треба йти і шукати лижікі", - м'яко порушило мовчання друге я .- "Сам поміркуй, до міста далеко, пішки по слизькому схилу в цих чортових черевиках до ранку не дійдемо ... Треба шукати. ... ..."

********************************************

Але це все лірика. Кілька прикрас і трохи вигадана ...

ГОРИ

Цель-Ам-Зеє. Мабуть найкраще місце в Альпах для всіх «сортів» лижників-від початківців, до професіоналів. Досить подивитися на карту трас цього містечка плюс на нетанучих влітку льодовик в Капруне (у 8-ми км) і зрозумієш, що тут роздолля.

Траси добре підготовлені і розмічені. Підйомників маса: великі канатки місткістю 50-60 чоловік (на гори Шмідтенхее, 2048м та Китцштайнхорн, 3200м в Капруне), вагончики на 4-6 чоловік Ерайтбан і Целлербергбан, велика кількість крісельних підйомників і бугелів. До речі, останніх навіть не так багато-вони менш комфортні ...

Починати рекомендую на Шмідтенхее (3-4 дні цікаво), а потім-на льодовик. Причому нехай дам не лякає це слово. Уявіть собі широкий 300 м на 1,5 км сніговий "стіл", нахилений градусів на 15! Рай! А для просунутих-пожалте, повний набір довгих червоних і чорних трас. Єдина неприємність-це черги на перших двох підйомниках. Але це не біда.

Виходити на схил треба вранці. Благо підйомники починають працювати о 8:15 і кататися на порожньому схилі годинку-другу. До обіду (13:00) траси вже досить розораності і початківцям лижникам краще на круті схили не лізти. Краще в цей час взагалі піти пообідати і випити стаканчик глю-вайну в одному з «харчоблоків», розташованих біля станцій пересадок великих підйомників. Після обіду настійно рекомендую відмовитися від подальших спусків і ЇХАТИ на вагончику додому-ви втомилися, розслабилися, поїли, випили-пора і честь знати. Найбільше травм відбувається саме в цей час!

ЧАС

Коли треба їхати, щоб було по-менше народу і дешевше?

Народу? Народу багато скрізь ... треба правильно вибирати сезон приїзду. Наприклад, я б рекомендував приїхати в другу, максимум третю суботу січня на 10-14 днів. Самі розумієте, що в самий «крутий» новорічний сезон там повно ... ні, не місцевих-наших распальцованних співвітчизників ...

Потім деяке затишшя, а вже в перших числах лютого набігає велика хвиля всяких поляків і чехів-у них там починаються шкільні канікули. Весь курорт говорить польською ... і мордочки всі такі рожеві-рожеві ... Поляки, в сенсі навиків катання, менш дисциплінований народ і весь час норовлять на тебе налетіти.

Далі, через тиждень починаються канікули у австрійських і німецьких дітей ... тут вже точно треба змотувати вудки! Вибачте, лижі ...

МІСТО

Саме містечко Цель-Ам-Зеє маленький, курортний, весь утиканий готелями. Є навіть пішохідна зона, вільна від автомобілів. Сама назва говорить про те, що він стоїть на невеличкому мальовничому озері, на якому створене кілька майданчиків для катання на ковзанах. Можливо вплив озера обумовлює приватні тумани в місті та околицях, хоча на трасах його немає ніколи. У місті-два тусовочних місця вечірніх розваг. Один з них-ірландський паб, улюблене місце всіх англомовних. Є також інтернет-кафе, ресторани в старовинному стилі, пара продуктових супермаркетів. В іншому-спортивні магазини з супутнім асортиментом.

Готелі в альпійському стилі. Не шукайте тут розкоші турецьких 5 * готелів і шикарних «шведських столів». Все досить скромно і наближене до природи. Годують щільно, невигадливої ??австрійської кухнею-вранці «буфет», ввечері-страви на вибір зі списку.

У рідкісних готелях є великий внутрішній басейн. Як правило, він дуже малий або взагалі відсутня. Про фітнес-зал або там, тенісний корт взагалі не говорю. Хоча в місті є великий спортивний центр і ввечері можна розважитися літніми видами спорту. Найзручніші готелі ті, які розташовані по-ближче до витягів. Це важливо! Одягнувши пудові «іспанські» чоботи (це я про черевики), якось зовсім не хочеться далеко ходити і наспівувати при цьому «Во саду чи в городі ...». Це може бути готель «Цум Хірш», «Сент-Джордж», навіть «Вальдхофф» (точки 41-42) або готель «Швебебан» (точка 45). Хороший готель «Тіроллер Хофф», але він розташований вже подалі.

Якщо Ви все-таки вибрали сусідні містечка: Шютдорфф, Капрун, намагайтеся знайти готель якомога ближче до витягів. Інша справа, що піти ввечері в цих містечках зовсім нікуди ...

СЕРВІС

В цілому до сервісу претензій немає. У готелях персонал діловий, уважний, але без посмішки. У прокатних пунктах гірськолижного обладнання великий вибір на різний смак. Інвентар в хорошому стані. У будь-якому філіалі (включаючи на схилі) лижі та черевики можна оперативно змінити на інші, хоча б, щоб просто спробувати різні.

Місцеві турагентства пропонують кілька додаткових вечірніх або денний екскурсій. Так наприклад, Вам запропонують:

- Покататися ввечері на санях з гори (дуже захоплююче, одягніть одяг і черевики по-простіше-можна обдерти) або
- Покататися на кінних санях по нічних горах і покуштувати місцеву визначну пам'ятку-свинячу рульку (коні, правда, ледве йдуть, зате рулька чудова! Беріть одну на двох!)
- З'їздити до столиці землі-місто Зальцбург, батьківщину Моцарта (1,5 години їзди, варто поїхати!)
- З'їздити до Німеччини, місто Мюнхен за шмотками і посидіти в найвідомішій пивний світу, де Гітлер співтовариші розробляв «його кампф» (3,5 години в один кінець, шмотки так собі, місто цікавий, пивна ... думайте самі.)
- З'їздити в Італію, у Венецію. Що тут говорити? Про Венецію одним словом не скажеш ... (6 годин в один кінець, візьміть з собою паспорт)

Крім того, рекомендую взяти на прокат авто, замовивши його заздалегідь, так за тиждень-два ... Для чого? Недалеко від Цель-Ам-Зеє розташована найвища вершина Австрії Гроссклокнер (~ 3800м) і кілька широковідомих соляних печер. Хороша не сама гора (хоча звичайно красиво!), А дорога. Відкриваються такі панорами, що дух захоплює. Кажуть одночасно можна побачити більше 30 піків-трехтисячніков!

ЦІНИ

У середньому ціни в ресторанах, як у Москві. Просто будинку Ви не ходите три рази на день в ресторан ... напевно ...

Прокат обладнання (черевики, лижі) на 10 днів: 150 євро / особа

Скі-пас на 10 днів: 200евро/чел

У середньому екскурсії коштують 50 євро і організовані також середньо-Австрія, німецька село ... що Ви хотіли?!

Прокат автомобіля: 50-80 євро / день

Інструктор: 2 години, 2 людини: 104 євро

Тут я хотів би зупинитися по-докладніше. Раджу брати російськомовного і запитати яку школу сповідує. Справа в тому, що багато місцевих інструктори навчають в основному їздити «плугом». Це звичайно простіше і швидше. Але в багато разів більш травматичні! Стиль спуску менш граціозний, менш швидкий і підходить хіба що для простих синіх трас. Діти? Так! Їм можна пробачити ...

Нам в цьому плані дуже пощастило. Ми й раніше брали інструктора, але все невдало. Не освоїли ми техніку, не перестали бояться висоти-одні синяки (у дружини). Колишній наш, Михайло Глазман (glazman65@rambler.ru), з Чегета, з 15-ти річним досвідом зумів таки за три дні поставити нас двох на лижі! Показав траси, навчив не бояться схилу, дав основи правильної техніки. Я після цього навіть на червоні траси на льодовику в Капруне поліз! Он як! Тому дуже рекомендую взяти його в інструктора в школі при підйомнику Целлербергбан (точка 41) - не пошкодуєте.

Коротше, мені дуже сподобався курорт Цель-Ам-Зее і я звичайно рекомендую його як для початківців, так і просунутих любителів гірськолижного спорту. Хотів би підкреслити: початківців, просунутих і ... забезпечених ...

Поиск

Календарь

«  Август 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архив записей

Рекомендуємо

Продається!
Земельна ділянка
47 соток
погода Плай ][ ГК Плай ][ отдых Плай ][ курорт Плайя ][ лыжи Плай ][ зимой Плай ][ горнолыжный Плай ][ комплекс Плай ][ Веб камера Плай ][ Подъемники Плай ][ Плай во Львове ] человек Плай ] фото и видео Плай ] трассы Плай ] выдержки Плай ] трансфер Плай ] сноуборд Плай [ ресторан Плай [ Как доехать Плай [ отеле Плай [ парковка Плай [ стоимость Плай [ цены Плай

Погода в Украине