ГК "Плай" ГК "Плай" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play" ski "Play"

ГК "Плай"
Львівська обл.
Сколівський район
с. Плав'є;
тел.: +38 (03251) 3-52-71
Vkarpatah@ukr.net
Служба довідки
Тел: +38 (03251) 35-162
Бухгалтерія
Тел/факс:
+38 (03251) 35-161,
+38 (03251) 35-270
СПА-Центр «Шафран»
Тел/факс:
 +38 (03251) 35-163
Готель «Плай»
Тел/факс:
+38 (03251) 35-164
Готель
 «Плай» біля шосе
Тел/факс:
+38 (03251) 35-271
Координати:
48 ° 54'6''N, 23 ° 17'43''E

Погода в Украине

Наш опрос

Як Вам Плай
Всего ответов: 331

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0



Методики оцінки фізичної підготовки спортсменів-гірськолижників


Плай гірськолижний

Методики оцінки фізичної підготовки спортсменів-гірськолижників

Автор Грег Гуршман
Думаю ні для кого ні секрет, що спортсмени чемпіони володіють не тільки унікальною технікою, а й неабиякими фізичними можливостями. Навантаження в сучасних гірських лижах перевершують за інтенсивністю більшість видів спорту і досягли того рівня, коли безглуздо говорити про будь-яких вроджених даних того чи іншого спортсмена. Поява лиж нової геометрії дало потужний поштовх у розвитку сучасної техніки, яка в свою чергу вимагає набагато більш високого рівня спеціальної фізичної підготовки гірськолижників, як спортсменів, так і любителів середнього та високого рівня. Не дивлячись на те, що мова в цій статті піде про підготовку спортсменів високого класу, основні принципи та методи підготовки можуть побут успішно використані і гірськолижниками-аматорами.
Збільшити
Фото 1. Тест вертикальний стрибок виконує чемпіон світу Дерона Ралфс

   Виступи спортсменів визначаються безліччю факторів. Для досягнення результатів спортсмен повинен мати високий рівень підготовки та розвитку в кожному з цих факторів. Як оптимально використовувати час, відведений для фізичної підготовки? Як чітко визначити в яких областях підготовки необхідно поліпшення? Що дозволяє тестування і як грамотно використовувати його результати?
   Спробую дати відповіді на ці питання і внести певну ясність у вельми неоднозначно трактуемую теорію спеціальної силової підготовки спортсменів-гірськолижників.
   Два найбільш важливих фактора впливають на результати спортсменів на трасі - це вибухова сила і анаеробна витривалість. Анаеробна фізична активність це практично будь-яка інтенсивна робота (біг, стрибки, вправи тощо) виконувана на відносно короткому проміжку часу. Умовно прийнято вважати анаеробними інтервали інтенсивного навантаження тривалістю до 10-12 хвилин. Відразу обмовлюся, що анаеробні інтервали, які використовуються для розвитку вибухової сили і витривалості в гірських лижах, зазвичай не перевищують двох з половиною хвилин. Ви вже здогадалися, що це максимальний час, що проводиться спортсменом на трасі.
Збільшити
Фото 2. Тест коробочка виконує автор

   Не дивлячись на те, що і розвиток сили і робота над витривалістю виконуються в анаеробних інтервалах, для них потрібно зовсім різний підходу і режим тренувального процесу. Обидва елементи вимагають від спортсмена значних тимчасових витрат, а від тренера створення тренувального плану, дозволяє адекватно працювати над базовими елементами фізичної підготовки відповідно до потреб конкретного спортсмена. Для того, щоб полегшити тренеру прийняття такого плану, я пропоную використовувати систему тестування, як вибухової сили, так і анаеробної (або так званої силовий) витривалості.
   Поняття сила в гірських лижах це комбінація вибухового зусилля і його швидкості. Це здатність пересувати відносно велику масу (таку як тіло лижника) швидко. Така здатність може бути використана просто для перенесення ваги з лижі на лижу або при швидкій перебалансування. Сила-це різкий розряд енергії накопиченої в клітинах м'язів спортсмена.
   Анаеробна витривалість - це здатність виконувати багаторазові повторення фізичних вправ з високим рівнем інтенсивності. Прикладом може служити проходження 60-ти воріт слалому. Анаеробна витривалість має мало спільного з аеробної використовуваною, наприклад, у бігу на лижах.
Збільшити

   При анаеробної навантаженні наявність кисню в м'язах не досягає необхідного рівня, в результаті чого відбувається так званий гліколіз, який і забезпечує створення м'язової енергії. У результаті гліколізу у м'язах накопичується молочна кислота, яка з часом викликає втому.
   Зазвичай використовується два дуже простих тесту, що дозволяють аналізувати вибухову силу і анаеробну витривалість. Для вимірювання вибухової сили може використовуватися вертикальний стрибок з місця, а для перевірки анаеробної витривалості - тест званий "коробочка".
   Вертикальний стрибок дозволяє проаналізувати вибухову силу, вимірюючи здатність спортсмена переміщати свою масу тіла шляхом швидкого стрибка у висоту. Висота стрибка заміряється або за допомогою спеціального пристосування (див. фото1) або просто нанесенням відміток на стіні помазанців крейдою кінчиками пальців тестованого. У цьому випадку перша відмітка робиться витягнутою рукою спортсмена щільно притиснувся до стіни боком, а друга при стрибку. Далі вимірюється відстань між позначками, яке з певним ступенем наближення може вважатися висотою вертикального стрибка. Зазвичай береться краща з трьох спроб.
Збільшити

   Тест "коробочка" полягає в тому, що спортсмен боком застрибує на верхню площадку тумби (розміром 51 х 60 і висотою 40 см, для юніорів береться тумба висотою 25 і 30 cm) і зістрибує з іншого боку, знову застрибує боком і так далі протягом 90 секунд. Рух починається з вихідного положення нагорі тумби (фото2).
   Руки в стрибку не беруть участь всі рух повинен йти від ніг, корпус стабілізується м'язами живота (так само як і при спуску на лижах).
   Кількість торкань верхнього майданчика "коробочки" фіксується як результат тесту. Природно, що чим вищий цей показник, тим краще анаеробна витривалість спортсмена. Гірськолижники світового класу виконують більше 110 стрибків за 90 секунд. При фіксуванні кількості стрибків кожні 30 секунд можна простежити так само рівень зменшення вибухової сили з часом.

Поиск

Календарь

«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архив записей

Рекомендуємо

Продається!
Земельна ділянка
47 соток




погода Плай ][ ГК Плай ][ отдых Плай ][ курорт Плайя ][ лыжи Плай ][ зимой Плай ][ горнолыжный Плай ][ комплекс Плай ][ Веб камера Плай ][ Подъемники Плай ][ Плай во Львове ] человек Плай ] фото и видео Плай ] трассы Плай ] выдержки Плай ] трансфер Плай ] сноуборд Плай [ ресторан Плай [ Как доехать Плай [ отеле Плай [ парковка Плай [ стоимость Плай [ цены Плай

Погода в Украине